Kadrin Karner • 22. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ilves pakub Tederit õiguskantsleriks

"Indrek Teder on tunnustatud jurist, kes tunneb väga hästi Eesti õigussüsteemi ja Eesti õiguspraktikat ning on oma senises kutsetegevuses pidevalt kokku puutunud põhiseadusliku järelevalve ja põhiõiguste kaitse probleemidega," ütles Ilves presidendi kantselei pressiteates.

"Tunnen Indrek Tederit varsti juba ligi 20 aastat kui julget, riigist hoolivat ja ühiskonna probleemidele tähelepanu pööravat juristi ning mul on hea meel, et nüüd on ta nõus meie riiki ja rahvast õiguskantslerina teenima," märkis Ilves.

Õiguskantsleri kandidaadina väljapakutud vandeadvokaat Indrek Tederi sõnul tuli presidendi ettepanek talle üllatusena. Teder ütles aripaev.ee-le, et pakutav koht on küll täiesti teistsugune tema praegusest tööst, kuid oma nõusolekust presidendile ei kavatse ta taganeda.

"Ei oska öelda," vastas Teder väga rahulikult ja tagasihoidlikult küsimusele, kui suureks ta hindab oma võimalust saada järgmiseks õiguskantsleriks. Ta lisas, et praegu on käimas alles eelmenetlus ning on vara veel lõpptulemusest rääkida.

"Töö oleks täiesti teist laadi, suurem pinge ja vastutus. Vahel inimesed otsivad seda," rääkis võimalik tulevane õiguskantsler. Oma sõnul andis ta presidendile põhimõttelise nõusoleku hakata õiguskantsleriks ning lubas seda riigikogu heakskiitmisel ka teha, kuna presidendile sõna murda pole ilus.

Küsimuse peale Allar Jõksi kui õiguskantsleri töö kohta ütles Teder, et tema sellistel teemadel ei spekuleeri. "Küll aga tunnustan teda," ütles vandeadvokaat. Milliste teemadega sooviks ta õiguskantslerina põhjalikumalt tegeleda, ei soostunud Teder eile veel ütlema.

Kui riigikogu peaks tema kandidatuuri heaks kiitma, siis lubas Teder võõrandada oma osaluse advokaadibüroos Teder, Glikman ja Partnerid, mille juhatuse liige ta on.

Ilves palus riigikogu fraktsioonidel kohtuda Tederiga niipea kui võimalik, et kujundada oma hinnang tema kui õiguskantsleri kandidaadi kohta. Positiivse arvamuse järel esitab riigipea Tederi parlamendile ametisse nimetamiseks.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse arvates on Indrek Teder väärikas kandidaat õiguskantsleri kohale.

"Enne fraktsiooni seisukoha kujundamist tahame temaga aga kindlasti kohtuda. Loodan, et toimub see lähipäevadel, sest venitamine pole kindlasti kellegi huvides," ütles Pentus pressiteates.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt