Mitme panga ja krediitkardifirma soovituste
ning hinnasihi alandamine viis eelmisel nädalal viie aasta suurima tõusu teinud
USA aktsiaturud taas miinusesse.
Dow Jonesi tööstuskeskmine langes 0,85 protsenti 12635,16 punktini, peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeks kukkus 1,26 protsendi võrra 2382,85 punktini.
Dow koosseisu kuuluvate aktsiate languse eesotsas J.P. Morgan Chase, mille aktsia hind kukkus 4,2 protsenti 46,22 dollarini. Pea nelja protsendi võrra langes ka krediitkaartide emiteerija American Express aktsia hind pärast seda, kui investeerimispank UBS andis aktsiale müügisoovituse.
Finantssektor on olnud viimastel kuudel olnud suures languses ning praegu on tekkinud olukord, kus fondihaldurid ja investorid on jagunenud kahte leeri. Ühtede arvates on sektor endiselt väga riskantne ning ees on veel paari kvartali jagu halbu uudiseid. Teised seevastu usuvad, et aktsiate hinnad on juba piisavalt odavad ja küpsed peatseks tõusuks.
Seotud lood
Nõudlus kulla järele tõusis mullu uue rekordini, millele aitasid kaasa nii keskpankade kullaostud kui ka investeerimisnõudluse kasv, selgub Maailma Kullanõukogu värskest raportist.