Koger ja Partnerid: kus on suuremad riskid, seal on ka suuremad võidud

07. veebruar 2008, 16:28

Koger ja Partnerite tegevjuhi Urmo Vallneri
sõnul esineb Gruusias tunduvalt rohkem altkäemaksu kui Eestis, siiski on tema
sõnul võidud suuremad seal, kus on ka suuremad riskid.

Kas asute grusiinidega koostööd tegema?
Kohtusin kasahhidega, kellega olin eelnevalt kokkusaamise kokku leppinud. Neil on üks väga põnev projekt plaanis. Selle projektis mõeldakse kõigepealt inimese peale, esimesena ehitatakse park ja siis muu. Siiani on siin teisiti tehtud.

Muidugi tahame me koostööd teha, kuid eks sel koostööl on omad aga-d, summad näiteks. Kui maht on üle miljoni ruutmeetri, siis tulevad mängu erinevad küsimused.

Siin on näiteks altkäemaksu tunduvalt rohkem kui Eestis, iseenesest võiks seda projekti kindlasti kaaluda. Kuid kus on suuremad riskid, seal on ka suuremad võidud. Samas pole pole siin poliitilist stabiilsust, toimuvad massimeeleavaldused jne. Kui ringi liikuda, siis pole siin suurt midagi näha, näeb igal pool vaid perspektiivi.

Kuid Gruusia peaministri sõnul on Gruusias vähem altkäemaksu kui Eestis.
(Naer.) Noh, eks peab ikka vaatama, kelle käest seda asja küsida… (Naerab edasi.)

Kas erinevad kultuuritaustad võivad ärilises plaanis takistuseks saada?
Ei usu, et kultuuride erinevus saaks takistuseks. Kellega ei saa Eestis hakkama, sellega ei saa kusagil hakkama. Kuid eks me selle projekti osas peame veel mõtlema, mida me teeme. Eks rahad panevad mõtlema. Samas on meil olemas rahvusvaheline ehituskogemus, mida nemad siin jällegi just otsivad. Sellest projektist võib koostöö tulla, kuid eks me arutame seda asja veel.

Tõenäosus, et tuled siia visiidile ja sõlmid kohe lepingu – nii kohe ikka ei saa, see tõenäosus on väga väike. Kuid eks siin otsitakse palju välismaiseid ehitajaid küll.

Kas äri ajamine lõunamaalastega erineb eestimaistest äritavadest?
See, mille Eestis saab kätte tunniga, selle peale läheb siin terve päev. Aja mõiste on nende jaoks kummist ning konkreetse jutu ajamine on tunduvalt keerulisem neil siin kui Eestis näiteks. Kuid see on pigem eripära, siin on teised reeglid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2008, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing