Türgi väed tungisid Põhja-Iraaki

Agnes Ojala 22. veebruar 2008, 15:08

Türgi maavägi ületas riigi lõunapiiri,
tungides Põhja-Iraaki, et rünnata väidetavalt seal redutavaid kurdi
mässajaid.

Operatsiooni on arvatavasti kaasatud tuhandeid sõdureid. Türgi vägede sõnul algas operatsioon eile õhtul pärast õhu- ja suurtükiväe rünnakuid, kirjutas BBC.

Türgi lubas, et toob väed võimalikult kiiresti, niipea kui eesmärgid täidetud, tagasi koju. USA sõjaväelaste hinnangul aga on operatsioonile määratud kindel pikkus.

Kuigi Euroopa Liit toetab Türgi õigust võidelda terrorismiga, on liit siiski palunud Türgil vältida igasuguse ebaproportsionaalselt suure sõjalise tegevuse ettevõtmist.

Türgi on alates 2007. aasta oktoobrist, mil parlament andis riigi sõjajõududele loa Iraaki rünnata, lõunanaabri territooriumil korraldanud vähemalt ühe väiksema operatsiooni ning rünnanud korduvalt kahtlustatavaid kurdi võitlejate asukohti õhu- ja suurtükiväega.

BBC Istanbuli reporteri sõnul on rünnaku ajastus kummaline, kuna riigi mägine lõunapiir on endiselt paksu lumekihi all. Samuti ei ole kurdid viimasel ajal Türgi territooriumil midagi suuremat korda saatnud.

Alates 1984. aastast, mil Kurdide Tööpartei (PKK) alustas Kagu-Türgis võitlust Kurdistani kodumaa eest, on kokkupõrgetes hukkunud üle 30 000 inimese.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2008, 17:48
Otsi:

Ava täpsem otsing