Vähi: Putinit tuleb tänada liberaalse presidendi eest

Hille Tressum 03. märts 2008, 17:15

Sillamäe sadama nõukogu esimehe Tiit Vähi
sõnul tuleb Putinit tunnustada selle eest, et ta valis enda järglaseks
liberaalsete vaadetega Dmitri Medvedevi, mitte ei läinud põhiseaduse muutmise
teed.

Ärimees Tiit Vähi sõnul on positiivne, et president Putin valis enda järglaseks liberaalsete vaadetega Dmitri Medvedevi, mitte ei läinud Venemaa põhiseaduse muutmise teel, millega oleks pikendanud oma ametiaega.

„Ütleksin, et positiivne on see, et Putin valis endale järglaseks liberaalsete vaadetega Medvedevi. Mis aga puudutab teisi presidendikandidaate, siis neid nagu polnudki. Putin oli teinud oma valiku Medvedevi näol ja sellega oli asi otsustatud. Arvan, et siinkohal ei oleks olnud ka Kasjanovi ega Kasparovi kandidatuurist erilist kasu, kuna neil puudusid reaalsed toetajad,“ sõnas Vähi.

Vähi avaldab lootust, et uus president parandab suhteid ka Eestiga. Ärimehe sõnul pooldab ka Putin, ilma seda välja ütlemata, suhete soojendamist.

„Kahe riigi vahelised suhted sõltuvad alati kahest osapoolest. Olen veendunud, et Medvedevi välispoliitika näeb ette suhete soojendamist nii Lääne, kui ka Eestiga. Siinkohal jälgib Venemaa kõrgendatud tähelepanuga Eesti väljaütlemisi ja suhtumist venekeelsesse elanikkonda," kommenteeris Vähi Medvedevi välispoliitikat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2008, 19:26
Otsi:

Ava täpsem otsing