SNORAS Pank peibutab kliente minipangaga

14. märts 2008, 18:29

Täna avas oma esimese pangakontori Eestis
SNORAS Pank, uuendusena plaanitakse turule tuua minipank.

Siiani kuuel välisturul edukalt tegutsev pank loodab mõne aastaga võita endale kindla turuosa ka Eestis, teatas pank.

SNORAS Panga Eesti filiaali asus juhtima pikaajalise finantssektoris töötamise kogemusega Raivo Sulg. Panga kontor asub Tallinnas Roosikrantsi tänaval, lähitulevikus planeeritakse laienemist ka teistesse Eesti linnadesse.

„Usume, et suudame Eesti pangandusturul pakkuda tõsist alternatiivi nii era- kui äriklientidele. Hakkame pakkuma kõiki tavapäraseid pangateenuseid nagu arveldused, hoiustamine, laenud, valuutavahetus, pangakaartide ja – tsekkide väljastamine ja muud. Samuti võidavad kliendid meie rahvusvahelisest võrgustikust,” märkis Snoras Panga Eesti filiaali direktor Raivo Sulg.

Uudse müügikanalina plaanib SNORAS Pank Eestis turule tuua minipankade võrgu. Minipangad on kujunenud väga edukaks Lätis ja Leedus. Minipankade näol on tegemist Snoras panga väikeste klienditeenindusüksustega mis paigutatakse näiteks linnade magalarajoonidesse, suurte ettevõtete lähedusse või muudele kõrge rahvastikutihedusega aladele. Minipangad teenindavad nii era- kui ärikliente. Leedus on SNORAS Pangal 231 seda tüüpi elektroonilist minipanka, Lätis on neid avatud 30.

SNORAS Pank tegutseb kokku kuues välisriigis: Belgia, Tšehhi, Läti, Ukraina, Valgevene ja Eesti. Lisaks on pangal esindus ka Hiinas, Shanghais. Käimas on ettevalmistused SNORAS Panga filiaali avamiseks Londonis.

15 tegutsemisaasta jooksul on SNORAS Pangast saanud üks Leedu suurimaid pankasid. Pank haldab ühte ulatuslikumat klienditeeninduse võrgustikku Leedus, mis hõlmab kokku 250 esindust: 10 regionaalset harukontorit, 10 teeninduskontorit, 231 teeniduspunkti ja 334 pangaautomaati. Pangas töötab kokku 1100 spetsialisti, kellest 529 on klienditeenindajad. Leedus on pangal ligi miljon klienti.

SNORAS Pangale kuulub 76 protsenti Latvijas Kraijbanka, Läti vanima ja suurima teenindusvõrguga panga osakute kontrollpakist. SNORAS Pank juhib viie tütarfirma tegevust Leedus ja viie tütarfirma tegevust Lätis (Latvijas Kraijbanka kaudu), mis pakuvad Leedu ja Baltimaade turuosalistele kinnisvara- ning ehituse, renoveerimise, panganduse, liisingu ja fondijuhtimisteenuseid.

SNORAS Panga grupi 2007 auditeerimata kasum oli 325 milj EEK (71,7 milj LTL), mis on 38,3 % ehk 90 milj EEK (19,9 milj LTL) rohkem kui sama perioodi kasum aastal 2006, milleks oli 235 milj EEK (51, 9 miljonit LTL). Panga varad kasvasid 2007. aastal 6,8 miljardit EEK (1,5 miljardit LTL), mis on 36,6% enam võrrelduna 2006. aastaga. Kokku on panga varade mahuks 25,8 miljardit EEK (5,7 miljardit LTL).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2008, 17:32
Otsi:

Ava täpsem otsing