Fitch jättis Eesti reitingud ja väljavaated endiseks

20. märts 2008, 11:44

Täna avaldatud raporti kohaselt jättis
reitinguagentuur Fitch Eesti riigireitingud ja reitingute väljavaated
muutmata.

Eesti pikaajaliste välisvaluutakohustuste reiting on tasemel A ning Eesti krooni pikaajalise reiting tasemel A+, pikaajalise välisvaluutakohustuse reitingu väljavaade on negatiivne.

Fitchi värske raporti kohaselt toetavad Eesti reitingut valitsussektori püsivad eelarveülejäägid ja väga madal võlatase, samuti tugev majanduskasv, tänu millele on tulutasemed inimese kohta liikunud üha enam Euroopa Liidu keskmise taseme suunas.

Samas rõhutatakse raportis, et Eesti reitingut on varjutamas jooksevkonto suur puudujääk, kiirenev inflatsioon, kitsenev tööturg ning kiire krediidikasv. Sellest tulenevalt on riigi majandus Fitchi sõnul ka haavatavam kapitali ja finantsvoogude äkilise peatumise osas, niisamuti majanduskasvu järsu aeglustumise ning konvergentsiprotsessi peatumise osas.

Kuigi inflatsioon kiireneb Eestis jätkuvalt, võib reitinguagentuuri hinnangul täheldada selgeid märke riigi majanduskasvu kohanemisest jätkusuutlikumale tasemele. Aeglustunud on nii tarbimise kui ka investeeringute kasv, samuti ka erasektori krediidikasv.

Kuigi Eesti majanduskasv on hakatanud aeglustuma, on reitinguagentuuri sõnul veel vara olla kindel riigi majanduse pehme maandumise stsenaariumis. Edasised riigi majanduse pehmet maandumist kinnitavad märgid oleksid Fitchi hinnangul piisav alus, et Eesti reitinguväljavaade taas stabiilseks muuta.

Viimati andis Fitch Eesti riigireitingule hinnangu selle aasta jaanuaris, kinnitades pikaajaliste välisvaluutakohustuste reitingu tasemel A ning Eesti krooni pikaajalise reitingu tasemel A+. Ühtlasi muudeti Eesti pikaajalise välisvaluutakohustuse reitingu väljavaate stabiilselt negatiivseks.

Reitinguagentuur Standard Poor's kinnitas 2007. aasta 22. jaanuaril Eesti riigireitingu tasemel A, jättes väljavaate negatiivseks. Reitinguagentuur Moody's kinnitas juulis 2007 Eesti riigireitingu tasemel A, muutes väljavaate positiivsest stabiilseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. August 2008, 18:41
Otsi:

Ava täpsem otsing