Putin viib täide Stalini soovi

Hille Tressum 24. märts 2008, 14:28

Venemaa president Vladimir Putin haub
plaani viia ellu Jossif Stalini unistus grandioossest riiklikust surnuaiast.

Kunagi unistas Venemaad diktaatorliku võimu all juhtinud riigipea Stalin suurest ja uhkest riiklikust surnuaiast, nüüd täidab kadunukese unistuse president Vladimir Putin, kes loodab ise kord kuulsate eelkäijate kõrvale puhkama heita, kirjutas Telegraph.

Tänasest künnavad buldooserid Moskva äärelinnas jõudsalt maad, tehes ruumi surnuaiale, kuhu korda maetakse ümber Stalin ning, kui tund tulnud, siis ka president Putin.

Riiklik sõjaväekalmistu sarnaneks tulevikus ameeriklaste Arlingtoni surnuaiaga. Surnuaia sisustamine on vaieldamatult suurim arhitektuuriline tellimus, mida Moskvas pärast Nõukogude Liidu lagunemist ette on võetud. Grandioosne surnuaed peaks valmima 2010. aastaks.

See samm võtab kokku Putini 8aastase valitsemisaja. President Putini ametiaeg lõpeb käesoleva aasta 7. mail, mil ta annab tuumakohvri üle oma väljavalitud Dmitri Medvedevile.
Kui välja arvata väike ametlik protseduur, säilitab Putin siiski Venemaa mõjuvõimsaima mehe tiitli, jätkates riigi juhtimist peaministri kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2008, 16:59
Otsi:

Ava täpsem otsing