Putin: olen rabanud nagu ori

14. veebruar 2008, 13:54

Oma viimasel suurel pressikonverentsil
teatas Venemaa president Vladimir Putin täna, et on kõik oma kaheksa ametiaastat
rabanud Venemaa heaks nagu galeeriori.

Põhilised eesmärgid on täidetud, vahendas portaal News.ru.

„Mul ei ole häbi nende ees, kes on kaks korda minu poolt hääletanud. Kõik need aastad olen rabanud nagu galeeriori hommikust õhtuni. Olen tulemusega rahul,” ütles Putin.

Muidugi on valdkondi, kus tulemus võinuks parem olla - võitluses inflatsiooniga näiteks, mis küünib juba 11,9%le. Samas pole mingeid plaane rubla devalveerida. "Nad valetavad, ärge uskuge neid - seda ei juhtu ei lähemas ega kaugemas perspektiivis," ütles Putin.

Putin avaldas veendumust, et Dmitri Medvedjevist saab Venemaale hea president. Meil on „hea keemia – ma usaldan teda,” ütles Putin. „Sellisele inimesele pole häbi ega hirm võimuohje üle anda.”

Kolmandaks ametiajaks jääda pole Putin enda sõnul kunagi plaaninud. Sellist austust konstitutsiooni ja seaduse vastu õpetas mulle omal ajal veel Anatoli Sobtšak, ütles Putin. Sobtšak oli õigusteaduste professor ja Peterburi linnapea.

Enda edasise tegevuse kohta teatas Putin, et esialgu ta partei Ühtne Venemaa juhiks saada ei kavatse.

Riigikaitsest kõneldes ütles Putin, et Venemaa võib olla sunnitud oma raketid ümber suunama kui USA ehitab oma raketikaitse süsteemi Poolasse ja Tšehhisse või Ukraina NATOsse astub.

Ukraina presidendi Viktor Juštšenko äsjase Moskva visiidi kohta ütles Putin, et vastastikku mõistetakse teineteist nüüd paremini ja et see kajastub ka kahe riigi suhetes.

Lääneriikide kava kohta tunnustada Kosovo iseseisvumist Serbiast oli Putinil vaid kriitikat lääneriikide topeltstandardite kohta. „Kosovo iseseisvuse ühepoolne tunnustamine on ebamoraalne ja vale,” ütles Putin. „Kutsume oma partnereid üles mitte levitama separatismi.” „Kas teil lääneriikidel pole häbi oma topeltstandardite pärast,” ütles Putin, viidates juba enam kui 40 aastat lõhestatud Küprosele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2008, 13:52
Otsi:

Ava täpsem otsing