Sedin: pankrotti ei ole

07. aprill 2008, 15:45

Ettevõtte Grove Invest suuromaniku Pjotr
Sedini sõnul on tegemist vaid lihtsa enampakkumisega, pankrotist tema sõnul
juttu pole.

Helistades ettevõtte Grove Investi suuromanikule Pjotr Sedinile on ettevõtte juht endiselt koosolekul ning kinnistute arestimist ning enampakkumist kommenteerida ei soovi.

„Mina ei kommenteeri selliseid asju. Võib-olla Svenska Handelsbanken AB kommenteerib või äkki kohtutäitur, kuid mina ei kommenteeri midagi,“ märkis Sedin närviliselt.

Kas Grove Investi ähvardab pankrott? „Alghind on kirjas ja samuti on enampakkumises kirjas muud asjad. Mida mina oskan veel kommenteerida? Pankrotti ei ole, see on lihtsalt enampakkumine. Mida siin on võimalik veel kommenteerida?“ lausus Sedin.

Kas seitse kinnistut korraga on reaalne maha müüa? „Mina pole kinnisvaraspetsialist. Las eksperdid ja hindajad kommenteerivad. See on nende, mitte minu töö,“ lisas Sedin.

Enampakkumisteates on välja toodud, et riigil ja linnal on kinnistute osas ostueesõigus. Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei ole Tallinna linnal antud kinnistute omandamise vastu hetkel aga huvi. Ka Riigi Kinnisvara AS pole hetkel pakkumisel olevatest kinnistutest huvitatud. "Riigi Kinnisvara AS ei ole enampakkumise korras müüdavatest nn vineeri- ja mööblikombinaadi kinnistutest huvitatud. Teoreetiliselt võiks RKAS-il olla huvi arendamata kinnisvara turult juurde osta juhul, kui pakutavale kinnistule ei oleks alternatiivi mõne riigiasutuse kinnisvaravajaduse rahuldamiseks. Täna sellist olukorda ei ole," kommenteeris Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni-ja turundusjuht Madis Idnurm.

Ametlike Teadaannete andmebaasist selgub, et ettevõttele Grove Invest kuuluvad seitse kinnistut on arestitud ning müüakse avalikul suulisel enampakkumisel maha. Kinnisasjad võõrandatakse enampakkumisteate kohaselt ühiselt. Alghinnaks on määratud 420 miljonit krooni ning enampakkumisel osalemiseks tuleb tasuda enne enampakkumise algust tagatisraha 10% alghinnast.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 12:49
Otsi:

Ava täpsem otsing