Eesti viisavabadus USA ja Brasiiliaga sammu lähemal

18. aprill 2008, 15:59

Luksemburgis toimunud Euroopa Liidu sise-
ja justiitsministrite kohtumisel kiideti heaks otsused, mis võimaldavad Eestil
liituda USA viisavabadusprogrammiga sel aastal ning Brasiiliaga 2009. aastal.

„Tegemist on hea kompromissiga, mis ei pidurda Eesti liikumist viisavabaduse suunas,” nentis siseminister Jüri Pihl. Siseministri sõnul on kahepoolsete kõneluste jätkamine hädavajalik, kuna USA õigusaktide kohaselt hinnatakse iga riigi valmisolekut individuaalselt, teatas siseministeerium oma pressiteates.

Sise- ja justiitsministrite nõukogu kiitis heaks otsuse eelnõu, millega volitatakse Euroopa Komisjoni pidama läbirääkimisi Ameerika Ühendriikidega viisavabadusprogrammi puudutavate tingimuste üle.

Käesoleva aasta 13. märtsil Sloveenias toimunud Euroopa Liidu ja USA sise- ja justiitsministrite kohtumisel lepiti kokku, et kõnelusi viisavabaduse üle peetakse paralleelselt nii liikmesriikide kui ka Euroopa Komisjoniga. Siseministrite heaks kiidetud otsus määratleb küsimused, mille osas peab läbirääkimisi Euroopa Komisjon. „Otsus aitab luua selgust, kes milliseid küsimusi USA poolega arutab,” ütles Pihl.

Siseministrid võtsid vastu ka otsuse, millega volitatakse Euroopa Komisjoni pidama läbirääkimisi Brasiiliaga viisavabaduslepingu sõlmimiseks. Eesti on üks väheseid liikmesriike, kelle kodanikud peavad Brasiiliasse reisimiseks taotlema viisat.

Lisaks viisateemadele arutasid siseministrid Schengeni uue infosüsteemi rakendamist ning justiits- ja siseküsimuste tulevikuga seonduvat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. October 2008, 17:45
Otsi:

Ava täpsem otsing