Bondi-vidinad ja reaalne elu II

29. mai 2008, 20:19

Alusta lugemist siit: Bondi-vidinad ja reaalne elu
I

Nähtamatu auto (Agent 007: Surra veel üks päev, Die Another Day)

Bondi auto nähtamatusetriki taga on kaamerad, mis salvestavad valguse auto ühel küljel ning projektor, mis sellesama valguse auto teisele küljele kuvab.

Tänapäeval on jõutud metamaterjalideni, mis suudavad sama trikiga hakkama saada ilma elektroonika ja arvutite abita. Materjalid suudavad juhtida valgust ümber objekti, luues illusiooni, et eset polegi.

Tänini on parimad nähtamatud materjalid õnnestunud luua kahemõõteliste kujutiste tarbeks, kuid lootus jõuda välja kolmemõõtmeliste nähtamatute matejalideni võib täituda pea.

Häälemuundur (Agent 007: Teemandid on igavesed, Diamonds Are Forever)

Bondil oli väikene kassettmakk, mis suutis agendi häält muuta luues filmi kurjamitele mulje, et helistajaks on keegi omadest.

Tänapäeval on see võimalik kasutades tasuta tarkvara, mille seaded võimaldavad häält muuta mehe, naise, teismelise või isegi mudilase omaks. Kui pisut katsetada, siis on võimalik saavutada mõne kindla inimese hääletoon.

Seadme kasutamine ei huvita mitte ainult kurjategijaid. Näiteks on neid kasutama õppinud naised, kes püüavad end varjata vägagi meestekesksetes interneti mängukeskkondades.

Nuhkrobot (Agent 007: Surma palge ees, A View To A Kill)

Filmis kasutatud kääbuskoera suurune ratastega robot pidi jääma märkamatuks, kuid märkamatuks see küll ei jäänud.

Tänapäeval ehitatavad luurerobotid on mõeldud lendama õhus. Neid on ehitatud küll linnu, aga isegi putuka mõõtkavas.

Keda luuramine ei huvita, võib endale muretseda koju valveroboti. Nuvo, Spykee ja Sentinel puhul on tegu liikuvate valvekaameratega. Nende abil saab kodu valvata, aga ka rääkida nendega, kes on parajasti kodus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2008, 20:18
Otsi:

Ava täpsem otsing