Analüütikud: Swedbank peab raha juurde küsima

08. juuli 2008, 10:39

Analüütikute arvates tuleb Rootsi
Swedbankil korraldada uusemissioon ja aktsionäridelt vähemalt 6-10 miljardit
Rootsi krooni juurde küsida, et pank jälle kindla jalgealuse saaks.

Lisaks leiavad samad analüütikud, et panga laenukahjud Balti riikidest saavad olema palju suuremad kui panga juht Jan Lidén prognoosib, kirjutab majandusuudiste portaal E24.se.

Börsil hädatuled juba plingivad – aasta algusest on Swedbanki aktsia tagurdanud 38%, läinud aasta juulikuust 55%.

„Risk, et Swedbankil tuleb teha uusemissioon, on viimase kvartaliga oluliselt kasvanud. Kõik olulised näitajad Balti riikides näitavad valesse suunda. Inflatsioon kiireneb, SKP kasv aeglustub ning halbade laenude osakaal kasvab,” ütles Chevreux Nordic analüütik Rodney Alfvén.

Tõenäosuseks hindab ta 40% ja võimaliku kapitalivajaduse ulatuseks 6-10 miljardit Rootsi krooni. „Kui nad seda teha plaanivad, siis mida kiiremini seda parem,” ütles Alfvén.

Ka ABG Sundal Collier analüütik Richard Henze näeb uusemissiooni võimaliku stsenaariumina, et vältida reitingute alanemist. Moody’s juba alandaski panga reitingut nädalapäevad tagasi.

S P analüütik Miguel Pintado kiidab emissioonimõtte samuti heaks, kuid märgib, et otsest vajadust selleks hetkel ei näe.

Swedbank on Balti riikides ettevõtetele ja eraisikutele laenanud kokku 182 miljardit Rootsi krooni. Panga kasumist on iga kolmas kroon seni Balti riikidest tulnud.

Viimases kvartaliaruandes näitas Lidén laenukahjumiks 173 miljonit Rootsi krooni, mis on eelnenud aastaga võrreldes märkimisväärne kasv. Panga juhtkond prognoosib laenukahjude kasvu aasta perspektiivis 0,5-0,7%. Richard Henze näeb riski, et need võivad kasvada 3-4%le Balti riikides välja antud laenudest, kirjutas E24.se.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. July 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing