Kesklinnast otsitakse korterit Kadriorgu

Margit Sild 18. august 2008, 00:00

Analüüsides maa-ameti viimase poolaasta tehingute statistikat, on Kadrioru korteritega tehtud ostu-müügitehingute hinnatase kõrguselt vanalinna järel järgmisel kohal. Kesklinna korteritega tehtud tehinguhindu ületab Kadrioru korteri hind ruutmeetri kohta keskmiselt 5000 krooni.

Kuna Kadrioru kinnisvaraga tehakse siiski marginaalne arv tehinguid, sest vaadeldav ala ei ole suur, siis mõjutab statistikat juba mõne üksiku väga kõrge või madala hinnaga korteri müük ja üldistusi on teha keerukas. Detsembris 2007 müüdi 11 Kadrioru korterit. Aasta esimestel kuudel see arv vähenes (jaan, märts alla 10 korteri), aprillis ja maikuus on tehinguid toimunud vastavalt 16 ja 24.

Kindlasti eristuvad hinnatasemelt piirkonna erinevad asukohad. Kõrgemalt hinnatud on Kadrioru pargi lähedased tänavad (Weizenbergi, Koidula, Poska tänava pargipoolne osa, Alle, Köleri), kus pakkumist on alati olnud vähe. Näiteks müüdi maikuus 33ruutmeetrine korter Köleri tänaval 1,55 miljoni krooniga (ca 46 969 kr/m2).

Vilmsi tänav, mis on tegelikult ka asumi piirjoon, on aga viimastel aastatel saanud mitmeid uusehitisi. Seal on selgelt korterite ülepakkumine (sest arvestatav hulk kortereid on ostetud neisse majadesse ka spekulatiivsetel eesmärkidel). See tingib ka sealsete korterite madalama hinnataseme. Ilmselt on oma mõju ka tänava eklektilisel väljanägemisel, kus vanad korda tehtud majad kõrvutuvad erinevast ajast pärit ja erineva arhitektuuriga uuema aja elamutega.

Enim pakkumist on Kadriorus uusehitistes (Liivaoja elamurajoon, Vilmsi tn uuselamud) ja vähem pargilähedastes renoveeritud majades.

Turul on nõudlus suurte perekorterite järele. Hea pakkumise korral ollakse valmis maksma kohati turu keskmisest kõrgemat hinda. Näiteks osteti eelmise aasta detsembris 136ruutmeetrine korter Koidula tänaval ruutmeetrihinnaga u 47 800 krooni. Paraku on suurte korterite osas ka praegu, kui valik on oluliselt laienenud, pakkumise defitsiit. Prognoosin, et Kadriorg jääbki elitaarseks ja hinnatud piirkonnaks ning siin võib leida kinnisvara, mis omab perspektiivi ka investeeringuna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing