Karpikov: Eesti kaotab ettevõtjate paradiisi mainet

11. september 2008, 16:22

Spacecom ASi juhatuse liige Oleg Ossinovski
ütles dv.ee-le, et
talle tundub, nagu Eesti majanduskeskkond oleks väga hea ja riik
suhtuks ettevõtjaisse eranditeta lojaalselt. Fakt on aga see, et siinne
ettevõtluskeskkond halveneb pidevalt.

"Ütleme nii, et nii head ärikeskkonda nagu Eestis, pole ma kusagil mujal näinud," rääkis Ossinovski täna. Kui Spacecom kohtus konkurentsireeglite rikkumise eest kriminaalkorras süüdi mõisteti, väljendas Ossinovski pettumist Eesti riigis.

"Eesti ettevõtluskeskkond oli hea, kuid täna on valitsus majanduse toetamiseks kasutusele võtnud kõik abinõud ja ettevõtlustingimused tegelikult karmistuvad. Nii et ma mõtlen, see on juba seaduspärane, et Eesti kaotab pikemas perspektiivis ettevõtjate silmis oma külgetõmbevõime," rääkis Eesti-Vene ettevõtluskoja juht Oleg Karpikov. Ta tõi näiteks, et täna otsustas valitsus gaasi- ja alkoholiaktsiisi tõsta ning kehtestada täiendavad maksud autodele.

Vesti Dnja peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin ütles, et oli äärmiselt imestunud Eesti reitingu langemise üle nelja koha võrra. "Kui isegi meie oligarhide assotsiatsioon, täpsemalt öeldes, Suurettevõtjate assotsiatsioon, asus valitsusele oponeerima ega karda rääkida nõnda karmilt, räägib see iseenese eest. Meie ärimeeste ettevõtted asuvad Eestis, seetõttu sõltuvad nad riigis toimuvatest protsessidest, aga valitsusele on kõik ammu ükstapuha."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2008, 17:05
Otsi:

Ava täpsem otsing