Silvia Kruusmaa • 15. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kaubamärki Laenuabi esindav AS Kagu Invest laenab 31 miljonit

Investeerimisnõustaja Kristjan Lepiku hinnangul armastavadki Eesti ettevõtted nii teha. Sarilaenamine ei tähenda, et ettevõttel läheks äri kehvasti.

"Võlakirjade refinantseerimine on tegelikult üsna tavapärane protsess, paljud kohalikud võlakirjaemissioonid on tehtud lühema perioodi peale ning sageli ongi plaanipärane lähenemine see, et võlakirja lõppemisel neid pikendatakse," kommenteeris Lepik uudist Laenuabi järjekordsest võlakirjaemissioonist

"Nii globaalsel kui ka Eesti võlakirjaturul on olukord viimase aastaga muutunud närvilisemaks ning seetõttu pole ka ettevõtetel võlakirjade pikendamine enam lihtne. Seega loeksin pigem positiivseks signaaliks, et investorid olid nõus Kagu Investi võlakirju pikendama, see näitab usku ettevõttesse," lisas Lepik.

Kagu Invest emiteeris eelmise aasta augustis 35 miljoni krooni väärtuses kommertspabereid. Aastase lunastustähtajaga kupongi võlakirjade lunastustähtaeg oli 10. september 2008. Kagu Invest emiteeris võlakirju viiendat korda, esimest korda 2007. aasta märtsis.

Kommertspaberid on võrdsetes osades 9- ning 12kuulise lunastustähtajaga. Emissiooni planeeritud maht märgiti täis, võlakohustuse tootluseks kujunes aasta baasil 15 protsenti. Emissiooni korraldas Gild Bankers Estonia.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt