18. september 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Barclays Capital tegi unistuste tehingu

DowJones nimetab Lehman Brothersi osade ostu vaid kord elus ettetulevaks võimaluseks Barclays Capitali jaoks, kes mõned nädalad tagasi rääkis soovist laiendada oma äri USAs mõnesaja töötaja võrra.

See oleks Londonis pesitsevale suurpangale maksma läinud umbes 100 miljonit naela, samas kui praegu maksis ta 140 miljonit naela Lehmani äri eest ja 800 miljonit peakorteri eest, millega suurendas oma töötajaskonna arvu 12 000ni ning ostis endale väga hea positsiooni USA investeerimispanganduses.

Selle ostuga tõstab Barclays Capital end USA laenukapitalituru esikolmikusse ja esimese kümne sekka USA ühinemiste ja ülevõtmiste nimekirjas.

Selliste turupositsioonide saavutamise eest on minevikus välispangad maksnud miljardeid dollareid ja ikkagi olnud USA pankadest vähem võimekad kas kultuuriliste erinevuste tõttu või ülevõetava ettevõtte võtmeisikute lahkumise pärast. Praegusel juhul on nende riskide võimalus minimeeritud, sest Barclays tuleb (väga odavat) Lehmanit rüütlina päästma ajal, mil kõik teised püüavad inimesi pigem koondada ning oma kulusid maksimaalselt vähendada, mistõttu saab Barclays endale tänuliku kompetentse töötajaskonna.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt