Lauri: maksude asemel tuleb muuta mõtlemist

30. september 2008, 13:24

Swedbanki juhtiva analüütiku Maris Lauri
hinnangul ei piisa majanduse elavdamiseks maksude langetamisest. Muuta tuleks
ettevõtteid ja inimeste mõtlemist.

Dv.ee viis läbi veebiküsitluse, kus uuris lugejailt, kas maksude langetamine võiks elustada Eesti majandust. Enamus vastanuist leidis, et maksude langemine majandusse eriti suurt panust ei anna, kuna majandusprobleemid ei sõltu ainult maksupoliitikast.

"Kõige olulisemad on muutused ettevõtetes – tootmisstruktuuris, tootmiskorralduses, efektiivsuse ja tootlikkuse tõstmine. Tinglikult võib öelda, et kõige olulisem ja vajalikum on muutus mõtlemises. Tuleb aru saada, et 5000kroonise kuupalgaga töötajatel ei saa Eesti majandus püsida, pikemas perspektiivis on ilmselt isegi 10 000 krooni vähe," kommenteeris Lauri.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal on varem öelnud, nagu tuleks Eesti elanikkonna tarbimisharjumuste ning majanduse kasvutempo säilitamiseks alandada makse.

Dv.ee maksuteemalisele küsitlusele vastas 492 inimest. Neist 45% leidis, et maksude alandamine aitaks majandust elavdada, kuid ainult pisut. 32% vastanuist leidis, et maksude alandamine aitaks kindlasti. 19% vastas, et maksude alandamine majandust enam ei aita ja 4% ei teadnud, kas maksude alandamisest on kasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. September 2008, 13:29
Otsi:

Ava täpsem otsing