Mait Jüriado • 17. oktoober 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Warren Buffett: mina ostan, osta Sina ka

"Ma olen ostmas Ameerika aktsiaid," kirjutab Warren Buffett New York Timesis.

Buffett kirjutab, et finantsmaailm on segi paisatud nii USAs kui võõrsil. Selle vead, veelgi enam, lekivad edasi üldmajandusse. Lähiajal kasvab töötus, äritegevus takerdub ning pealkirjad meedias külvavad hirmu.

"Niisiis, ma olen ostmas Ameerika aktsiaid. See on minu personaalne konto, milles ma ennem hoidsin vaid USA valitsuse võlakirju. Kui aktsiad on jätkuvalt atraktiivsetel tasemetel, on minu varad varsti 100% USA aktsiates," kommenteeris Buffett.

"Miks?," küsis ta.

"Lihtne reegel veab minu otsuseid. Ole hirmul, kui teised on ahned ning ole ahne, kui teised on hirmul," kommenteeris Buffett oma aktsiaoste. Buffetti sõnul on hirm jõudnud nüüdseks laialdaselt levida. Tema sõnul pole mingit seost hirmu ning firmade pikaajaliste väljavaadete vahel, kuna tähtsamad firmad teenivad rekordkasumeid 5, 10 ja 20 aasta pärast.

Buffett selgitas, et ta ei suuda ennustada lähiaja muutuseid turgudel. Tal pole õrna aimugi, kas turg on kõrgemal või madalamal kuu või aasta pärast.

"Tänapäeva investor, kes tunneb end praegu rahas istudes kindlalt, ei peaks seda tegema. Aktsiate tootlus kahtlemata ületab järgmise kümne aastaga raha väärtuse," kirjutas Buffett. Ta soovitab häid uudiseid ootaval investoril järgida Wayne Gretzky nõuannet: "Ma uisutasin sinna, kuhu litter läheb, mitte sinna, kus ta oli olnud."

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt