McCaini toetajad: loeb välispoliitika!

Kertu Ruus 05. november 2008, 01:29

John McCaini toetajate jaoks on A ja
O välispoliitika, ja selles osas on John McCain nende meelest palju
usaldusväärsem kui Barack Obama.

Välispoliitikast kirjutava ajakirja World Affairs (www.worldaffairsjournal.org) toimetaja Larry Kaplan ütleb, et mis iganes McCaini vead ka poleks, välispoliitikas on ta tugev. Ja see on Kaplani sõnul see kõige olulisem asi, mis teda huvitab ja mis meie ajastul määravaks saab. "Obama seevastu ei tea välispoliitikast tuhkagi," nendib Kaplan.

Kaplan usub, et välispoliitika saab oluliseks kõigile ameeriklastele ja lihtsalt soovist seda olematuks teha ei piisa. "Usun, et välispoliitika tungib tavaliste ameeriklaste eludesse, ja teeb seda vastikul kombel," sõnab ta. "Meie siin USAs ei pruugi olla nii väga huvitatud maailmast, aga maailm kahtlemata huvitub meist."

Temaga nõustub Steve Smith, kes töötab samuti meedias toimetajana. Ta meenutab kahe kandidaadi reaktsiooni Gruusia konfliktile. McCain oli see, kes kiirelt teatas, et täna oleme kõik grusiinid, märgib Smith, samas kui Obama ei leidnud üldse õigeid sõnu.

Christopher White, 27aastane ehitusinsener, loodab samuti McCaini pikaajalisele kogemusele välispoliitikas, mida tema rivaalil napib. White'il on palju sõpru sõjaväes ning ta soovib, et keegi nende eest hoolt kannaks.

Samas on paljud McCaini toetajad üsna lootusetud, et nende lemmik võiks võita. "Võidab Obama," nendib White, kes ise andis hääle alati demokraate pooldavas Washingtonis. Obama on meelitanud enda leeri ka palju konservatiive, mille põhjuseks McCaini toetajad peavad praeguse presidendi George W. Bushi nõrkust, McCaini ebameeldivaid isikuomadusi ja Obama karismaatilisust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2008, 01:30
Otsi:

Ava täpsem otsing