Kongo: kavatseme luua kriisieelarve

07. november 2008, 18:07

Ettevõtte Net Group juht Priit Kongo ütles,
et ettevõtte senise edu taga on head töötajad ning ambitsioonikad eesmärgid,
kuid leiab, et praegustes majanduslikes tingimustes ei tasuks
valvsust kaotada.

„Ambitsioonika eesmärgi saavutamine on õnnestunud ainult koostöös tublide inimestega. Oleme kasvanud ja olnud edukad ainult tänu väga headele inimestele, kes teevad tublilt oma tööd. Viimasel paaril aastal on Net Groupiga liitunud suur hulk oma ala tipptegijaid, kes on aidanud kiirendada meie kasvu. Net Groupis on ettevõtlikke inimesi soosiv keskkond ning meiega liitudes saavad "tegijad" end paremini motiveerida ja aidata ellu viia ka Net Groupi suuri eesmärke. Tahame olla parimad on valdkonnas,“ rääkis Kongo.

Net Groupi tulevikuplaanides nägi Kongo mõne aastaga kasvu ning positiivset prognoosi. „Edaspidised plaanid on kasvada paari-kolme aasta jooksul käibes 250 miljoni kroonini ja töötajate arvus kuni 100 töötajani. Keeruliste aegade saabumisega tuleb meil plaanitust kiiremini välisturgudele ümber orienteeruda. Karta on, et järgmise aasta käibemahud Eesti turul ei kasva. Täiendav kasv peab tulema ekspordist. Praegune ca 10% ekspordi osakaal peab asenduma kolme aasta pärast vähemalt 30%ga. Rahaliselt tähendab see mõne aasta pärast ca 100 miljoni krooni eest IT-eksporti. See on meile uus väga suur väljakutse. Selle saavutamiseks teeme koostööd Euroopa teiste riikide IT-firmadega,“ ütles ta.

Tõenäoliselt tuleb 2009. aasta Eesti majandusele raskeim. Kongo sõnul on Net Group valmis ka kõige halvemaks. „Net Group valmistub 2009. aastaks kahe eelarvega - üks on ambitsioonikas kasvueelarve, teine nn kriisieelarve. Esimene näeb ette 40% kasvu, teine on sama, mis 2008. Tõenäoliselt tuleb reaalne elu kuhugi sinna kahe vahepeale, aga taktikaliselt oleme kahekordistanud juhtkonnapoolse töömahu müügi ning kulude jälgimises.“

Kongo arvab, et viimane majanduskasv oli spekulantide poolt üles paisutatud ning leiab, et majandus on põhjas usalduse puudumise tõttu. „Arvan, et viimane globaalne majanduskasv oli põhjustatud lootustel, spekulatsioonidel ja uinutatud valvsusel. Reaalne majandus oli palju väiksem. Ja see oli loomulik, et n-ö "seebimulli osa" pidi mingi hetk lõhkema. Aga peale lõhkemist on majandus läinud liiga põhja. Ja see põhjaminek ning arvatavasti pikka aega põhjasolek on seotud usalduse puudumisega. Usaldust finantsturgudel ei võida niisama kiiresti tagasi. Pangad ei usalda üksteist, firmad ei usalda üksteist. See võtab aasta-paar aega, enne kui usaldus rahvusvaheliselt hakkab taastuma,“ ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2008, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing