Retseptita steroide saab internetist

Gert D. Hankewitz 21. november 2008, 07:34

Mart Siimanni valitsusajal peaministri
turvameeskonda kuulunud endise julgestuspolitseiniku Andres Peerna firma omab
portaali bodybuilding.ee, mille foorumis käib tihe illegaalne steroidiäri.

"Müüa kõiki steroide ja ravimeid, nagu Viagra," "Müüa metaani," "Valu süstikohas" - selliseid pealkirju võib leida bodybuilding.ee portaali foorumist.

Jõusaalisõpradele mõeldud portaali foorumist võib lisaks mainitud kuulutustele leida veel mõningaid, kus varjunimede all esinevad isikud soovivad erinevaid steroide osta ning pärivad nõu, kuidas lihasmassi kasvatavaid retseptiravimeid tarvitada.

Pärides foorumi tegevuse kohta aru ravimiametist, laekub jurist Andres Varki vastus:

"Viidatud internetilehel võib olla tegemist illegaalse ravimimüügiga. Müügi ja rikkujate tuvastamine kuulub sellisel juhul politsei pädevusse." Jurist tarvitab sõna "võib," sest enne juurdluse alustamist ning selle lõpetamist otsest seaduserikkumist kindlalt väita ei saa.

Seadusepiire kompiv portaal kuulub firmale Salde Grupp, mille üheks omanikuks on Andres Peerna, kes töötas aastatel 1992-1999 julgestuspolitseis. Muu hulgas kuulus Peerna ka tolleaegse peaministri Marti Siimanni turvameeskonda.

"Eks nad sportlikud poisid olid, aga kahjuks oli mul siis tähtis ülesanne peaministrina ja neil teine ülesanne. Puutusime kokku vaid ühes ruumis viibides," meenutab praegu Eesti olümpiakomitee esimehena töötav Siimann.

"Kui tõele vastab, et niisuguse portaali all steroide müüakse, on see äärmiselt kahetsusväärne," lisab ta.

Peerna ütleb, et pole ammu jälginud, mis seal aadressil toimub, kuna selle modereerimine on Vladislav Golodovi ülesanne, kes on selle portaali sisuline omanik.

Loe lisa tänasest Äripäevast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. November 2008, 07:34
Otsi:

Ava täpsem otsing