Lugtmeijer: Eesti alavääristab oma põhilist rahvuslikku rikkust

Annika Matson 28. november 2008, 14:14

Äripäeva koostatud edukate ettevõtete TOP
100 võitis 2007. majandusaasta tulemuste põhjal AS E.O.S. Vopak. Ettevõtte
tegevjuht Arnout Lugtmeijer ütles tervituskõnes, et Eesti alakasutab, et mitte
öelda alavääristab, oma põhilist rahvuslikku rikkust – meie geograafilist
asendit.

Järgneb Lugtmeijeri kõne:

Austatud daamid ja härrad, head kolleegid Eesti edukatest ettevõtetest!

Mul on hea meel, et isegi majandusvallas on veel võimalik midagi rõõmsat üheskoos tähistada.

Mul on ka kahju, et ma ei saa neid hetki koos teiega Estonia teatrimajas jagada, aga tänan südamest nii korraldajaid kui konkurente, et juba teist aastat järjest sai Vopak E.O.S.i töö ja selle tulemus nii kõrge tunnustuse osaliseks.

Oleme me ju lihtsalt üks logistikafirma, kel hea töö korral õnnestub positiivselt mõjuda riigi maksebilansile, sest teenused on üks oluline osa Eesti ekspordist. Vopak E.O.S.i kui ettevõtte edu kõrval on mul kurb, et Eesti alakasutab, et mitte öelda alavääristab, oma põhilist rahvuslikku rikkust – meie geograafilist asendit.

Eriti praegustel keerulistel aegadel on ükskõik millises majandussektoris tegutsejate jaoks oluline piirangutest vaba ärikeskkond ja mõtlemine. Kui meil on soov säilitada Eesti positsiooni maailmas, ootaksin ma hoopis rohkem, et me Eestit läbivat rahvusvahelist kaubandust hoogustataks ja julgustataks. Eestil on selles vallas tohutu kasutamata potentsiaal ja praegu suuresti tühikäigul toimivad hiiglaslikud infrastruktuurirajatised saab veel lisaväärtuse loomisse protsessi tagasi tuua.

Meie usume endasse ja me usume Eesti majandusse. Kindlamaiks tunnistuseks meie usust on viimase kolme aasta jooksul Vopak E.O.S.i edasiarendamiseks investeeritud rohkem kui miljard Eesti krooni. Ja see pole veel kõik. Sel aastal on meie omanikeringi lisandunud omal alal maailma suurimate hulka kuuluv Royal Vopaki kontsern, mis loob Vopak E.O.Si edasiseks kasvuks kindla tagala ja veelgi paremad eeldused. Jõudu ja oskust mööda me neid juba realiseerime. Tagasiside tuleb loodetavasti juba järgmise aasta edetabelist!

Aga kõigile täna siia kogunenutele tahan soovida visadust ning edu oma eesmärkide ja uute võitude poole pürgimisel! Vopak E.O.S.i nimel õnnitlused kõigile Eesti ettevõte TOP 100 hulka jõudnutele!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2008, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing