Savisaar ja Seppik süüdistavad kapot karistamatuses

16. detsember 2008, 14:41

Kaitsepolitseil ja prokuratuuril on
tekkinud karistamatuse tunne, mille kaotamiseks me nüüd sõdime, ütlesid
täna Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja riigikogu õiguskomisjoni liige Ain
Seppik.

Savisaare sõnul heidab ta kaitsepolitseile enim ette seda, et kapo ametnikud rikuvad põhiseadust. Ta meenutas telekaamerate ja arvukate ajakirjanike ees, kuidas prokuratuur ja kohus solgutas kunagist keskerakondlasest abilinnapead Vladimir Panovi, kelle Pärnu maakohus tänavu jaanuaris tõendamata jäänud pistisevõtmise süüdistuse tõttu õigeks mõistis.

"See on räpakus," lisas Seppik. "Ma arvan, et see on karistamatuse tunne. Meil on riigisaladus ja ülejäänud ühiskond söögu heinu! Nüüd ei ole aga enam saladust (Tallinna linnavalitsusse tunginud kapo ametnikud jäid turvakaamera salvestusele ja seda näidati televisioonis - toim). Ma arvan, et need politseinikud peaks nüüd saatma tänavale patrulli," ütles ta.

Savisaar ütles, et kahtlustab keskerakondlasest linnaametnike ründamises peaminister Andrus Ansipit ja siseministrit Jüri Pihli. Senini pole selge, kas 7. detsembri öösel otsiti Tallinna linnavalitsusest midagi, toodi sinna või viidi ära. Esimene läbiotsimine linnavalitsuses toimus 4. detsembril ja teine 11. detsembril ehk pisut pärast kapo salapärast külaskäiku, rääkis linnapea.

Seppiku sõnul tunneb ta heameelt, et kapo ei sokutanud linnavalitsuse nõuniku Ivo Parbuse kabinetti narkootikume. Samas esimesel läbiotsimisel midagi kaasa ei võetud, teiselt läbiotsimiselt naasid kaitsepolitseinikud soovitud saagiga. Mida ära võeti, Savisaar ja Seppik ei täpsustanud.

Savisaare kinnitusel on saatuslikul ööl valves olnud linnavalitsuse turvamees tänaseks kirjutanud seletuskirja, kus väidab, et hoiatas kaitsepolitseinikke turvakaameratest ja sellest, et kogu nende liikumine salvestatakse. "Selle peale mulle vastati, et see pole minu asi ja kui tahad üldse edasi töötada, pea lõuad ja täida käsku," tsiteeris Savisaar seletuskirja.

Linnapea põhjendas valvuri vaikimist hirmuga, et ta võidakse vallandada. Savisaar kinnitas samas, et tema kabinetti kaitsepolitseinikud ei läinud. "Ma arvan, et mu kabinet on rohkem kaitstud kui mõne teise linnaametniku oma," kommenteeris ta.

Seppiku sõnul ei saa kaitsepolitseinik töötõendiga vehkides nõuda, et teda sisse lastaks. "Töötõendiga ei ole midagi vehkida. See on vaid plastik ja osavad käed on meil kõigil olemas," vihjas ta töötõendi võltsimise võimalusele. "Oleks pidanud näitama ka dokumente, mille alusel nad tulevad, ja turvamees oleks pidanud informeerima linnavalitsust," lisas Seppik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2009, 09:39
Otsi:

Ava täpsem otsing