BÖRS: halb pank annab põhjust tõusuks

Mait Jüriado 28. jaanuar 2009, 19:17

USA aktsiaturgudel staaritsevad täna
finantssektori aktsiad. Indeksid +2,5%.

USA turud eesotsas finantssektoriga on tegemas täna rallit. Põhjuseks Obama administratsiooni plaan suunata halvaks läinud pangaüksused n.n "halba panka", et siis pank saaks keskenduda vaid potentsiaalsete ja kasumlike üksustega senikaua, kuni halvaks läinud varad paremaid aegu ootavad. Loe Rootsi kunagisi samasuguseid samme siit.

Finantssektori SPDR (XLF) näitab täna üle 10%-list tõusu. XLF peegeldab S P 500 indeksi finantsettevõtete käekäiku.

Dow Jonesi tööstuskeskmine oli viimati tõusus 1,6%, Standard Poor's 500 indeks tõusus 2,5% ja Nasdaq oli viimati plussis 3%.

Citigroup (C) on rallinud 18%, Bank of America (BAC) rallinud 15%. Barclays (BCS) USAs noteeritud aktsiad teinud tõusu 19%. JPMorgan (JPM) tõusnud 9,5%.

Wells Fargo (WFC) teatas 2,55 miljardi suurusest kvartalikahjumist. Wachovia kvartalikahjum oli 11 miljardit dollarit. Wells Fargo jättis siiski dividendid 34 USA sendi peale. Wells Fargo aktsiad on täna rallinud 25%.

Yahoo! (YHOO) on roninud 7,3%. Neljanda kvartali kasum lõi analüütikute ootusi. Kui kõrvale jätta kulud, oli kasum aktsia kohta 18 USA senti, mis oli ühe sendi võrra parem kui analüütikute prognoosid.

Jälle on päevakorral Moody's krediidireitingu võimalik alandus General Electricule (GE). AAA-reiting on ettevõtte finantsüksuse jaoks hädavajalik. Ettevõtte aktsiad 3,4% plussis.

Sun Microsystems Inc. (JAVA) on kosunud 19,8%. Maailma suuruselt neljas serveritootja kasumiaruanne lõi analüütikute ootusi.

Century Aluminium Co. (CENX) aktsiad on kukkunud 36,5%. Suuruselt teine USA metallitootja teatas, et peab 100 miljoni dollari eest aktsiaid müüma, mis lahjendab omakorda olemasolevate aktsionäride vara.

Lennukitootja Boeing (BA) sai viimases kvartalis 56 miljonit dollarit kahjumit, mis tingitud ka ettevõtte töötajate streikidest. Ettevõtte aktsiad olid viimati muutumatud.

Suuruselt teine USA telefoniettevõte AT T (T) kasum kukkus 23% ja oli vähem kui analüütikute ootus. Aktisad languses viimati 1,1%.

Legg Mason (LM) teatas 1,4 miljardi dollari suurusest kahjumist. Ettevõtte aktsiad olid viimati 10% miinuses.

Peale turu sulgemist avaldavad majandustulemused näiteks sellised ettevõtted nagu HOKU Scientific (HOKU), Kirby Corp. (KEX), Symantec (SYMC), Western Digital (WDC), Green Mountain Coffee Roasters (GMCR) ja Starbucks (SBUX).

Kullaunts dollarites maksis viimati 888 dollarit ehk -1,2%.

Nafta maksis viimati USAs Nymexil 41,95 dollarit barrel ehk +0,9%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 19:32
Otsi:

Ava täpsem otsing