Estraveli käive taas napilt üle miljardi krooni

28. jaanuar 2009, 16:47

Reisibüroo Estravel teenis eelmisel aastal
enam kui miljardi krooni suuruse käibe juures 21 miljonit krooni kasumit.

Auditeerimata majandustulemuste kohaselt oli Estraveli 2008. aasta tehniline müügikäive kokku 1,007 miljardit krooni, mida on pool protsenti rohkem kui aasta varem.

Estraveli eelmise aasta kasum oli 20,7 miljonit krooni. 2007 oli reisibüroo puhaskasum 23,4 miljonit ja 2006. aastal 30,2 miljonit krooni. Ettevõtte 2007. aasta majandusaasta aruande järgi kulus mullu dividendideks 36 miljonit krooni.

Estraveli teatel kasvas eelmisel aastal puhkusereiside ja lennupiletite müük eraisikutele, kuid kahanes müük äriklientidele.

Mullusest müügitulust suurima osa ehk 582 miljonit krooni moodustas lennupiletite müük, mille kasv oli 3,5 protsenti. Pakettreiside müük suurenes mullu 8,6 protsenti, ulatudes 143 miljoni kroonini. Rongipiletite müük kasvas 10,3 protsenti kokku üheksa miljoni kroonini. Hotellimajutuse müük kahanes aga 11,1 protsenti 154 miljoni kroonini.

Estraveli tegevdirektori Anne Samliku sõnul kasvasid 2008. aastal eraklientide müüginumbrid, mis on tingitud puhkusereisipakettide populaarsusest. "Reisikorraldajate vaheline tihe konkurents muutis 2008. aastal hinnad väga atraktiivseks, mistõttu näitas puhkusereiside müük vaatamata majanduse keerulisele olukorrale tugevat kasvu," sõnas ta.

Äriklientide ostumahtude kahanemine on Samliku hinnangul tingitud kulude kokkuhoiust äriettevõtetes. "Samal ajal on ka ettevõtteid, mis kulutasid reisimisele varasemast enam seoses uutele turgudele sisenemise ja seal ärikontaktide loomisega," kinnitas ta.

Olulise trendina tõi Samlik välja online-müügi mahu kasvu. "Eelmisel aastal saavutas meie internetibroneeringute keskkond Estravelshop läbi aegade parima tulemuse, kasvu ootame ka 2009. aastalt," ütles ta.

Estraveli juhi hinnangul kujuneb alanud aasta nii Eesti kui maailma turismiturul keeruliseks. Eriti just väiksematel turismifirmadel tuleb ellu jäämiseks oma tegevus põhjalikult ümber korraldada, väitis ta. "Esimesed pankrotijuhtumid näitavad, et ka klientidel tasub tänases olukorras olla ettevaatlik ja oma reisifirmat hoolikalt valida," lisas Samlik.

Estravel on Baltimaade suurim reisibüroo, mis annab Eestis tööd kokku 206 inimesele. Estraveli põhiomanik on Soome suurimaid reisibüroosid Suomen Matkatoimisto, mis tähistab tänavu veebruaris sajandat tegevusaastat. Suomen Matkatoimisto kuulub sajaprotsendiliselt lennufirmale Finnair. Ligi 28 protsendi Estraveli aktsiate omanik on firma asutaja Aivo Takis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2009, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing