Linnavolikogu andis nõusoleku alustada läbirääkimisi Tallinna linnahalli võimaliku investoriga

16. aprill 2009, 21:27

Tallinna linna omanduses oleva linnahalli
ja selle naaberkinnistute arendamisest huvitatud potentsiaalse investoriga on
volikogu otsuse kohaselt võimalik hakata nüüd kõnelema arvatavalt enama kui
miljardi krooni suurusest projektist.

„See otsus ei tähenda hoonestusõiguse andmist ega ka enda muul viisil kõnealuse investoriga igaveseks sidumist, vaid eellepet nende seisukohtade osas, mille üle aasta jooksul läbirääkimisi alustatakse,” vahendas Tallinna linnavolikogu pressiteenistus abilinnapea Taavi Aasa. „Eesmärgiks on kujundada atraktiivne ja mitmekülgne meelelahutuskompleks, arvestades linnahallile kehtestatud arhitektuuriajaloolisi eritingimusi.”

Linnahalli renoveerimist on kaua kavandatud, kuid varasemad konkursid hoonestusõiguse seadmiseks on juba kümmekonna aasta vältel ebaõnnestunud. Viimane nurjunud katse oli kaks aastat tagasi. Nüüd on mahukasse ettevõtmisse investeerimisest huvitunud Tallinn Entertainment LLC. See on USA firma, mis ligi aasta tagasi avaldas huvi tuua Eestisse kultuuriüritusi, majutusvõimalusi ja meelelahutusasutusi.

Tallinn Entertainment LLC omanikud on võrdsetes osades RSL Capital, GF Capital Management Advisors ja Remi International. RSL Capital kuulub Ronald S. Lauderile, kes on üks maailma suurimaid kunstikollektsionääre ja filantroope. GF Capital Management Advisors on investeerimisühing, mis teeb investeeringuid erinevatesse tööstusharudesse, sealhulgas meediasse ja meelelahutusse. Remi International on finantsnõustamise teenust osutav äriühing, mille enamusaktsionär on Eestis sündinud ja kasvanud Roman Pipko.

Abilinnapea hinnangul on investoril nii usku kui ka rahalist ja kogemuslikku võimekust miljardiprojekti elluviimiseks, milleks linnal endal võimalusi ei ole. Samas vajab linnahall kui piirkonna arhitektuurne dominant kordategemiseks investeeringut. Linnahalli välisilme ning suur saal peab Aasa sõnul säilima, hoonet laiendada või kõrgemaks ehitada ei lubata. Piirangud tulenevad ka arhitektuurimälestise renoveerimiseks seatud muinsuskaitse eritingimustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2009, 21:27
Otsi:

Ava täpsem otsing