Tallinn kiidab Sonny Aswani pilvelõhkuja homme heaks

28. aprill 2009, 10:47

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel
istungil Koplisse kuni 60korruselise hoone rajamist võimaldava detailplaneeringu
vastuvõtmise. Sonny Aswani plaanitav hoone peaks valmima kümne aasta
jooksul.

Kopli ja Sitsi tänavail asuvate kinnistute detailplaneering algatati 13. juunil 2007, see on vastavuses linnavolikogu poolt tänavu 16. aprillil kehtestatud teemaplaneeringuga "Kõrghoonete paiknemine Tallinnas". Teemaplaneeringus on klausel, et "Sitsi mäele on lubatud Põhja-Tallinna keskust markeerima üks 210 m hoone, kui seda ei rajata, langeb piirkond kõrghoonete alast välja."

ASi K-Projekt koostatud detailplaneering näeb ette 11,33 hektari suuruse maa-ala ümberkruntimise ja planeeritavatele kruntidele ehitusõiguse määramise ühe kuni 60korruselise elu- ja ärihoone, kahe kuni kuuekorruselise elu- ja ärihoone, ühe kolmekorruselise ärihoone, ühe kahekorruselise lasteaia ning viie kuni üheksakorruselise korterelamu ehitamiseks. Ühtlasi sätestab detailplaneering olemasolevate muinsuskaitsealuste endise Balti Manufaktuuri hoonete rekonstrueerimise elu- ja ärihooneteks.

Kopli tänava poole on kavandatud kaubandus- ja meelelahutuskeskus, millega liitub kavandatud kõrghoone. Kinnistu keskele on planeeritud väljak, kus jäävad domineerima võrdväärselt nii olemasolev muinsuskaitsealune tehasehoone kui ka kõrghoone. Kinnistu kaguossa on planeeritud korterelamute kvartal.

Pärast vastuvõtmist korraldavad Põhja-Tallinna valitsus ja Tallinna linnaplaneerimise amet detailplaneeringu avaliku väljapaneku ja avaliku arutelu. Detailplaneeringu kehtestab linnavolikogu. Detailplaneeringuga hõlmatud krundid asuvad Balti puuvillavabriku hoonetekompleksi mälestiste kaitsevööndis.

Sonny Aswani Sonny Aswani

Äripäev kirjutas aasta aega tagasi, et Singapuri ärimehe Sonny Aswani firma Phoenix Land kavatseb Koplisse pilvelõhkuja ehitada kõige varem 5-10 aasta pärast. "Praegu tegeleme detailplaneeringuga. Enne seda ei saa arhitektuuriliste lahendustega peale hakata. Arenduse esimeses järgus rekonstrueerime muinsuskaitse all oleva peatootmishoone. Teise etappi jääb pilvelõhkuja, millega hakkame tegelema kuskil 5-10 aasta pärast," kommenteeris Phoenix Landi juhatuse liige Tarvo Teder toona.

"Põhja-Tallinna linnaosal puudub atraktiivne multifunktsionaalne keskus, eesmärgiks ongi kujundada Sitsi mäe piirkonnast selline linnaosa keskus nagu näiteks on Haabersti linnaosas Rocca al Mare piirkond," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Tallinna üldplaneeringu põhikontseptsioon näeb ette olemasoleva hoonestusmaa kasutamise intensiivsuse suurendamist ja tühjade või puudulikult väljaehitatud alade kasutuselevõtmise ning selle detailplaneeringuga kavandatav vastab igati sellele kontseptsioonile," lisas ta.

Aasa sõnul on planeeritava kõrghoone puhul tegemist linnaruumiliselt väärtusliku ja atraktiivse ehitisega, mis muudab piirkonna keskkonna kvaliteetsemaks. "Eesmärgiks on mitmekesise ja kvaliteetse, kõiki vajadusi rahuldava elukeskkonna loomine," märkis ta.

Kõrghoone arhitektuurse lahenduse saamiseks peab arendaja korraldama soovitavalt rahvusvahelise arhitektuurikonkursi. Kõrghoone tuleb kavandada võimalikult saledana ning olemasolev haljastus maksimaalselt säilitada.

Linnavalitsuse teatel on kavandatava kõrghoone näol tegu olulise linnaehitusliku elemendiga, mis mõjutab Tallinna siluetti. Tallinna lahelt ja Pirita suunalt vaadates tekib suurejooneline kompositsioon, kus ühel pool vanalinna paiknevad Maakri kvartali tornid, teisel pool aga planeeritav kõrghoone. Planeeritav hoone ei jää vanalinna vaatesektoritesse ega vaatekoridoridesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing