Nestor: töölepinguseaduse ühepoolne muutmine on sigadus

03. juuni 2009, 16:30

Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu
fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles täna riigikogu ees ametiühingute miitingul
peetud kõnes, et sotsid kavatsevad lõpuni seista tööinimese õiguste
eest ega toeta töölepinguseaduse muutmist viisil, mis halvendab vaid ühe
osapoole – töövõtjate – olukorda.

"Soov jätta pool kokkuleppest, ehk tööandjate paragrahvid jõusse, ja teha teine pool, ehk töötajate paragrahvid maatasa, on eesti keeles öelduna sulaselge sigadus," ütles Nestor rahva ees peetud kõnes.

"Sotsiaaldemokraadid sigatsema ei hakka," lubas ta ja lisas, et nagu näha, on ka raske leida neid, kes sigadustega nõus oleks. "Eks saab näha, kaua Reformierakonnal ja IRLil jätkub tahtmist üksteist küünarnukkide abil toetades vähemusvalitsusena jätkata," nentis Nestor.

Töötuskindlustus loodi kaheksa aastat tagasi sotsiaaldemokraatide ja ametiühingute koostöös. "Erinevalt roosades prillides tulnukatest teadsime juba siis, et majanduses ei ole alati head ajad ja tööinimene vajab abi ka siis, kui tööd ei ole. Aeg varude kogumiseks on olnud aga liiga lühike ja vahepealsete valitsuste otsused lihtsalt rumalad," märkis Nestor.

Sotsiaaldemokraadid on Nestori sõnul viimaste kuude jooksul tundide kaupa Reformierakonnale ja IRLile selgitanud lihtsaid tõdesid. Esiteks, et kokkuleppeid tuleb täita ja teiseks, et uus seadus saab jõustuda, kui maksemäära tõsta. "Kui see ei sobi, siis tuleb selle seaduse mõned paragrahvid edasi lükata. Aga ainult nii, et töötuskindlustusest saadava samaks jäädes peab ka koondamisel makstav toetus samaks jääma," rääkis Nestor.

"Meile öeldi, et ajate klassiviha. Kus see klassiviha siin on? Täita kokkuleppeid, et saaks inimestele ausalt silma vaadata ja tere öelda, ei saa mitte kuidagi olla klassiviha," lisas ta.

Nestor tänas kõne lõpus ametiühinguid senise aastatepikkuse koostöö eest ning lubas, et ilma igasuguse kahtluseta jätkub see koostöö ka tulevikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. June 2009, 19:26
Otsi:

Ava täpsem otsing