Mõisa ja Tamjärve Freenergy lunastas võlakirjad ennetähtaegselt

16. juuli 2009, 14:25

AS Freenergy, mille omanikeringis on ka
Jüri Mõis ja Hannes Tamjärv, viis edukalt lõpule eelmisel aastal välja
kuulutatud ligi 12 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni.

Võlakirjade lunastamise tähtaeg oli tingimuste kohaselt 2009. aasta novembris, teatas ettevõte.

Hannes TamjärvEuroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupanga (EBRD) hiljutine investeering (295 miljoni krooni ) ettevõttesse võimaldas lunastada võlakirjad investorHannes Tamjärvitele ennetähtaegselt. Võlakirjade ennetähtaegset lunastamist korraldas Gild Bankers.

„Kahtlemata oleme väga rahul, et EBRD kapitali kaasamine võimaldas võlakirjad ennetähtaegselt lunastada. Edukas emissioon saadab tänastes turuoludes meid usaldanud investoritele häid sõnumeid. Hindame kõrgelt investeerimispanga GILD Bankers professionaalset panust võlakirjaemissiooni korraldajana,” sõnas OÜ Nelja Energia ning ASi Freenergy juhatuse liige Kalle Kiigske.

”Nüüd on Freenergy peamiseks sihiks laiendada tugeva ja tunnustatud rahvusvahelise investori abiga Baltimaade tuuleenergia kasutusvõimalusi,” lisas ta.

AS Freenergy on Baltimaade üks suuremad taastuvenergiaturul tegutsevaid investeerimisfirmasid, mis haldab ja arendab tuuleparke Balti riikides. Freenergy nõukogusse kuuluvad Jüri Mõis, Peeter Mänd, Hannes Tamjärv ja Aivar Berzin. Juunis 2009 omandas ettevõttes 35%-lise osaluse EBRD eesmärgiga arendada Baltimaades ASi Freenergy kaudu tuuleenergia tootmise ja kasutamise projekte, mida haldab ja juhib Nelja Energia OÜ.

GILD Bankers on Balti investeerimispank, mis tegeleb alternatiivsete fondide juhtimise, investeerimispanganduse ja privaatpanganduse ärisuundadel. GILDi koduturuks on Balti riigid, kuid tegevuste ja investeeringute haare ulatub Kesk- ja Ida-Euroopasse, SRÜ riikidesse ning Põhjamaadesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. July 2009, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing