BÖRS: Karu aktsiamüük on halb märk Olympicu investoreile

17. august 2009, 16:14

Täna sai teatavaks, et eelmisel nädalal on
Olympic EG asutajad ja suuromanikud Jaan Korpusov ning Armin Karu müünud
ettevõtte aktsiaid.

Aktsiaraamatu järgi olid suuromanikud müünud kokku neli miljonit kasiinokompanii aktsiat, kuid kõigi eelduste kohaselt lisandub neile veel umbes samapalju.

Kui Korpusovi aktsiamüük ei tohiks ettevõtte käekäiku jälginu jaoks eriliseks üllatuseks olla, siis Karu aktsiate müük on kindlasti suureks ning üsna ebameeldivaks üllatuseks. Nimelt on Korpusov Olympic EG aktsiad müünud ka varem. Ajavahemikus 2007. aasta detsember kuni 21. august 2008 müüs ta kokku 7,46 miljonit Olympic EG aktsiat, neist 4,11 miljonit aktsiat Karu ettevõttele Hansa Asset.

Juba enne aktsiate avalikku esmaemissiooni kinnitas Korpusov, et tema tegeleb rohkem kinnisvaraäriga ning uute projektide väljatöötamisega. Ka varasemaid aktsiamüüke on ta põhjendandunud vajadusega investeerida teistesse projektidesse.

Mis aga puutub Armin Karu Olympicu aktsiamüüki, siis sellega on hoopis teised lood. On ju Karu olnud Olympicu esinduskuju ning paljuski samastatakse ettevõtte edu, aga ka ebaedu just temaga. Ütleme Olympic, mõtleme Karu, ja vastupidi.

Erinevalt Korpusovist pole Karu ka varem märkimisväärselt Olympicu aktsiad müünud. Ainsaks erandiks on lühike periood 2007. aasta jaanuari lõpust kuni veebruari alguseni, kui ta ostis kahel korral kokku 38 000 Olympic EG aktsiat ning müüs need mõni päev hiljem maha.

Ilmselt oli tegemist pisikese katsega Olympicu aktsiatega spekuleerida. Kui varasemate tehingutega sai suuromanik veidi üle miljoni krooni suuruse kasumi, siis hilisemad tehingud tõid samasuure kahjumi. Aga võib-olla oli tehingutel ka muid põhjuseid. Igatahes järgmine aktsiamüük tuli alles eelmisel nädalal.

Kui selgub, et suuromanik müüb ettevõtte aktsaid, tuleks ettevaatlik olla ka väikeinvestoritel. Pole tähtis, kas tegemist on sooviga rahastada teisi projekte – nagu Karu lausus Äripäevale – või oli see mingil määral sunnitud müük – nagu sahistatakse investeerimisportaalides –, on see väikeinvestorite jaoks halb märk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. August 2009, 09:20
Otsi:

Ava täpsem otsing