Rahanduskomisjoni liige: euro on valitsuse põhieesmärk

16. september 2009, 16:18

Euro on valitsuse väljakäidud põhieesmärk,
kuid teisalt tuleb majanduse elavdamise peale ka mõelda, kommenteeris
riigikogu rahanduskomisjoni liige Toomas Trapido tänast riigieelarve arutelu.

Rahanduskomisjoni erakonna Eestimaa Rohelised liige Toomas Trapido rääkis, et eile tutvustas rahandusminister olukorda riigi rahanduses. "Võrreldes selle aasta kuludega tuleb umbes viis miljardit, täna on läbi jooksnud number 4,7 miljardit, kärpida."

"Need lubadused on välja öeldud, et pensione ja vanemhüvitist ei vähendata, mis tähendab, et kõiges muus kärbitakse oma jagu korralikult," lisas ta.

Ta tunnistas, et ilmselt on õhku eelarves oma jagu, osaliselt töötasudes. Trapido märkis, et ta ei oska öelda miks palku riigikogus ei kärbita. "Seda ei saa ka õhuks nimetada, aga kui riik püksirihma pingutab ja kui oleks selge kokkulepe, et kõigi palgad vähenevad järgmisel aastal oma jagu selle nimel, et euro ära tuleks, siis olen ma ka valmis selles kokkuleppes osalema," selgitas ta.

"Euro on valitsuse väljakäidud põhieesmärk. Kui ainult üks aasta on veel minna, siis inflatsioonikriteerium loodetavasti saab veel selle aasta sees täidetud. Järgmine aasta see püsib ka, siis on jäänud eelarvedefitsiidi kriteerium," sõnas Trapido ja lisas, et kui euro on nii lähedal, et järgmine aasta veel vastu pidada, siis ma ütleks ka juba, et teeme ära.

Poliitiku sõnul tuleb teisalt majanduse elavdamise peale mõelda, mis on roheliste eesmärk olnud ja mis on mõnevõrra teostuma hakanud. "See on rohelise energia temaatika, nii energiasääst kui ka taastuvenergiale üleminek. Seda ikkagi finantseeritakse ning see loob aluse vähemalt ühes sektoriks korralikumaks majandustegevuseks ja võib-olla isegi ka tõusuks," ütles Trapido.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2009, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing