Margus Tsahkna: eelarve puudujääk peab jääma alla 3%

16. september 2009, 16:35

Peamine tingimus eelarve vastuvõtmiseks on
see, et eelarve puudujääk jääks alla 3%, mis võimaldaks Eestil vee peal püsida,
ütles riigikogu rahanduskomisjoni liige Margus Tsahkna.

Erakonna Isamaa ja Res Publica Liidu liige Margus Tsahkna ütles, et eelarve kokkupanekul on arutatud komisjonis üsna vastakaid ettepanekuid, praktiliselt pole küsimust, mis poleks arutluse all olnud. "Samas on selge, et mõned ettepanekud, nagu hiljutised ettepanekud maksuvabastuste sadadesse miljonitesse ulatuvad sisseviimised, laseks kõik lootused eelarve tasakaalu poole liikuda halastamatult põhja," lisas ta.

"Mina sean peamiseks eesmärgiks tasakaalu saavutamise eelarve tulude ja kulude vahel. Kui selleks tuleb teha valusaid otsuseid, siis tuleb," ütles Tsahkna.

Samas on selge, et kärpimisest üksi ei piisa. Tuleb hoolitseda selle eest, et inimestel oleks tööd, seetõttu ei saa investeeringuid arutult kärpida ega makse tõsta. Kindlasti ei saa unustada ka tulevikku, meil tasuks meeles pidada Soome lama kogemust, kus kärbiti kõike, aga üritati siiski tasemel hoida haridust, lisas ta.

"Kui me hakkame eelarvega seoses mingeid poliitilisi vaiu maha taguma, siis läheb väga raskeks Eestile vajalikke eesmärke saavutada," ütles rahanduskomisjoni liige.

"Peamine tingimus eelarve vastuvõtmiseks on see, et eelarve puudujääk jääks alla 3%, mis võimaldaks Eestil vee peal püsida. Kui me ei suuda eelarvet tasakaalus hoida, kannatab selle all kogu Eesti," sõnas Tsahkna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2009, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing