Luik: Delfi ost oli valel ajal

18. september 2009, 09:16

Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik
ütles eile ETV saates, et pea 850 miljonit krooni portaali Delfi eest, võis olla
veidi liiga soolane, kuid Delfi ostust tekkinud võlad teda riigi suurimaks
võlglaseks kindlasti ei tee.

"Kui vaadata Eesti seisukohast siis ta ei ole võib-olla väärt oma sedavõrd suurt hinda," rääkis Luik Delfi ostmisest ning lisas, et Delfi on suurim loetav kanal Eestimaa venelaste seas, suurim loetav kanal üldse ning veel paremas seisus on ta Riias ja Vilniuses. "Selle turuasendi eest tasus maksta," selgitas Luik.

Samas tõdes ta, et "ajastus otsuseks oli vale ja ei sõltunud meist". Siiski pidas Luik ostu sooritamist õigeks, öeldes, et selline võimalus tuleb ainult üks kord. Osa Delfi väärtusest tuleb sel aastal maha kanda, kuid mitte kõige suurem osa, lisas ta.

Järgmisel nädalal 20 sünnipäeva pidava Eesti Ekspressi puhul rõhutas Luik, et on oluline, et ettevõte veel Eesti omanike käes on.

Saatejuht päris Luigelt, kuidas ta kommenteerib fraasi, et ta on suurim võlglane Eesti vabariigis seoses Delfiga. „Paneb õlgu kehitama, suurim võlglane ma pole. Urmas Sõõrumaa ütles hiljutises intervjuus, et tema võlgadel pole ka pole miljard piir. Arvan, et selliseid mehi rohkem,“ sõnas ettevõtja, lisades, et kes julgelt riskivad, leiavad ka raha.

„See situatsioon pole ebaharilik. Kui ma vaadata enda ressursse, siis olen isiklike garantiisid kirjutanud firma taha. Ekspress Grupi teine suurem osanik on Danske pank, kes on muide optimistlik omanik, kes nõus raha juurde panema,“ rääkis Luik, märkides, et kui olukord nõuab, tuleb mõni meediaga vähem seotud firma maha müüa. Need reservid olemas ja neid tuleb kasutada, lisas ta. Laenulepingu kohaselt on sel aastal veel Luigel võimalus Ekspressile laenata 92 miljonit krooni.

Seda, et ta Äripäeva rikaste TOPis kukkunud on, ta eriti märkimisväärseks ei pea, sest tema sõnul on tegu pigem tabloidäriajakirjanduse mulliga.

Hans H Luik Hans H Luik

Kuigi see aasta ei ole Ekspressil kõige kergem olnud, näeb Luik ka positiivseid aspekte. „Halb aeg küll, aga me oleme ka laienenud korralikult. Midagi suurt asutada ei saa, aga võib-olla midagi üle võtta. Ma ei arva, et omanikuvahetus Ekspressile väga suur oht oleks, kui see pole just varjatud omanik,“ ütles ta.

Luik möönis, et riik pole sel aastal ajakirjanduse elu kergemaks teinud. Riik on kibedaid pille pildunud meie suunas, nentis ta.
Ei ole ühtegi ettevõtet kes, on oma hinda tõstnud, aga Eesti Post põrutas juurde kojukande hinnale 7%, lisaks tõusis käibemaks ajalehel ja raamatutel, tõi ärimees näiteid.

„Paberleht on eliidi tunnus. Ajakirjandus ise aga on kallilt tehtud - see, kus töötavad profid, ma mõtlen. Paris Hiltonist ja Liis Lassist kirjutamine on odav, see on odav meedia,“ sõnas Luik.

Eesti Ekspressi puhul tõstis Luik esile, et tegu on varaste vastase ja rahvusliku lehega. Lisaks lükkas Luik tagasi kahtluse, et ta suuromanikuga sekkub lehe sisusse. „Meie majas on niimoodi, et ajakirjanikke on nii palju palgal, et konkreetsetest teemadest rääkimine pole võimalik,“ ütles Luik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. September 2009, 12:20
Otsi:

Ava täpsem otsing