Konkurentsiamet peab monopolide ohjeldamist vajalikuks

12. oktoober 2009, 15:43

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja
Margus Kasepalu peab monopolide ohjeldamise seadust vajalikuks, kuid see
suurendab ameti töökoormust märkimisväärselt.

"Monopolide ohjeldamise seadus on kahtlemata väga vajalik ja meie hinnangul ka teostatav. Konkurentsiametis on olemas selleks vajalik oskusteave ning suured kogemused," kommenteeris Kasepalu täna riigikogule esitatud seaduseelnõud.

"Planeeritav seadusemuudatus tagab ettevõtjate ühesuguse kohtlemise läbi ühtse metoodika rakendamise, mis omakorda toob kaasa õiglasemad hinnad tarbijale," lisas ta.

"Meie jaoks tähendab see kindlasti suuremat töökoormust, kuna reguleeritavate ettevõtjate arv suureneb märkimisväärselt," ütles Kasepalu samas.

Konkurentsiameti andmetel lisanduks kontrolli 150 soojuse tootjat ja ca 55 vee-ettevõtjat.

Tallinna Vesi teatas täna vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele, et hea meelega jätaks nad nii värske asja kui täna esitatud seaduseelnõu kommenteerimata.

Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik ütles, et Eesti Energiat see seaduse eelnõu otseselt ei puuduta, sest elektrienergia hind on konkurentsiameti järelvalve all juba aastaid. "Põhimõtteliselt peaks olema võimalik rakendada elektrihinna regulatsiooni põhimõtteid ka teiste monopoolsete teenuste hindade järelvalves," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2009, 13:55
Otsi:

Ava täpsem otsing