Valiori juht: kompensatsioon Swedi usaldust ei taasta

16. oktoober 2009, 20:56

„Kui usaldus on ükskord kannatada saanud,
siis selle taastamine võtab väga pikka aega ning selline üksik
finantskompensatsioon kindlasti usaldust ei taasta,“ ütles AS-i Valior juhatuse
esimees Eduard Saul Swedbanki otsuse kohta kompenseerida võlakirjafondis
tekkinud kahjud investoritele.

Saul nõustus, et panga otsus aitas vaieldamatult kaasa sellele, et panga usaldusväärsus veidike tõusis, aga kindlasti ei ole see piisav, et tõsta usaldus halvale uudisele eelnenud tasemele.

„Minu arvates panga kõige põhilisemaks teenuseks ei ole siiski raha laenamine ja arvelduste tegemine, vaid kogu selle asja eelduseks on usaldus,“ märkis ta, vastates päevaküsimusele, kas kahjude hüvitamisega taastab Swedbank oma usalduse.

„Ei ma ei ole muutnud,“ vastas Saul, kas võlakirjafondi juhtum kuidagi tema nägemust või positsiooni Swedbanki suhtes muutis. „Minu enda hoiused on endiselt Swedbankis ja Swedbankiga on seotud ka minu erinevad elukindlustused, aga kindlasti sunnib ta mind täna väga tõsiselt vaatama järgi, kas ma sõlmin uusi lepinguid Swedbankiga ning sunnib mind hoolsamalt jälgima olemasolevate fondide tootlust,“ arvas ta.

Kui Saul enne usaldas enda sõnul suhteliselt pimesi, teades, et tegu on Eesti suurima pangaga ja seal ei saa tekkida selliseid asju, siis nüüd ta on taolisteks juhtumiteks valmis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2009, 20:56
Otsi:

Ava täpsem otsing