Vichmann ostis Arco võlgades vara

21. oktoober 2009, 15:49

Arco Vara müüs täna osalused Tallinna
Olümpiaspordikeskuse ASis, Floriston Grupp OÜs ja Arco Ärikeskuse OÜs Marcel
Vichmanni ja Olav Miiliga seotud firmadele, kandes 150 miljonit krooni
kahju.

Tehingu hind oli 172 miljonit krooni, sellest 55 miljonit krooni on ostu-müügi eest tasutav summa ja 117 miljoni eest antakse üle olemasolevaid nõudeid müüdavate ettevõtte vastu. Tehingu kogukahjum on 150 miljonit krooni.

Grupisisese likviidsuse juhtimise seisukohast on ühisettevõtete raha kontrollimine piiratud ja ei võimalda kontsernil täiel määral juhtida oma käibevahendeid. Valmistudes majanduse elavnemisega kaasnevaks kinnisvaraturu nõudluse kasvuks, vajab Arco Vara raha uute elamuehitusprojektide rahastamiseks Tallinnas, teatas ettevõte börsile.

Müüdud ettevõtted

Tallinna Olümpiaspordikeskuse AS tegeleb enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega, ettevõtte omanikud on 50% Arco Investeeringute AS (100 % Arco Vara tütarettevõte) ja 50% Regati Valduse OÜ. Ettevõtte juhataja on Urmas Lind ja nõukogu liikmed: Heigo Metsoja, Veiko Taevere, Ivar Lindpere, Urmas Uustal, Aivar Tuulberg ja Andres Toome .

Floriston Grupp OÜ tegeleb enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega, ettevõtte omanikud on 50% Arco Vara AS ja 50% Ärimaja AS. Ettevõtte juhataja Urmas Lind ja nõukogu puudub.

Arco Ärikeskuse OÜ tegeleb enda või renditud kinnisvara üürileandmise ja käitusega, ettevõtte omanikud on 50% Arco Investeeringute AS ja 50% Aberdeen OÜ. Ettevõtte juhataja on Urmas Lind ja nõukogu puudub

Kui Tallinna Olümpiaspordikeskuse ASis ja Arco Ärikeskuses müüs Arco Vara kogu oma osaluse, siis Floriston Grupis müüdi 75% osalusest, mis tähendab, et Arco Varal säilib Floriston Grupis 12,5%-line osalus.

Osalus Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse AS-s müüdi 37,5 miljoni krooni eest, osalus Floriston Grupis 5,5 miljoni krooni eest ja osalus Arco Ärikeskuses 12 miljoni krooni eest. Raha saab Arco Vara kokkuleppe kohaselt kätte veel käesoleva aasta sees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. October 2009, 13:13
Otsi:

Ava täpsem otsing