Pevkur: ka erasektor võiks innukamalt töötuid aidata

Kadrin Karner 07. detsember 2009, 15:39

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kutsub erasektorit üles töökohti looma ning töötuid aitama.

Euroopa Liidu Sotsiaalfondist (ESF) rahastatava meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” taotlusvoorus küsiti toetust tööturule naasmiseks või töötuse ennetamiseks, kokku üle 800 miljoni krooni.

„Hea, et esitati palju uudse sisuga taotlusi, mille eesmärk on töötust leevendada. Eelmise taotlusvooru juba välja jagatud toetused näitavad ilmekalt, et need on oma eesmärki täitnud ja inimesed on reaalselt töökohad saanud,” ütles Pevkur. 

Ühtlasi tunnustas minister ettevõtteid, kes on püüdnud töötust pehmendada ja pakkunud näiteks osaajaga tööd. „Loodan, et ka erasektor leiab uudseid lisavõimalusi töötute aitamiseks. Lisaks töökohtade juurde loomisele ja töötuse leevendamisele kutsun ettevõtjaid praegusel ajal veelgi rohkem mõtlema sotsiaalsele vastutusele ja töötutele abi pakkuma,” ütles minister.

Meetme „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine” teises taotlusvoorus said toetust taotleda nii riigiasutused, kohalikud omavalitused, ettevõtjad ning ka MTÜd ja sihtasutused.

Esitatud taotlusi on esialgse seisuga 195. Esialgsetel andmetel taotletakse toetusi kokku 816,8 miljoni krooni eest, millele lisandub omafinantseering 100,9 krooni. Kokku on võimalik seekordsest taotlusvoorust eraldada toetusi kuni 200 miljonit krooni ulatuses. Toetuse saajad selguvad veebruaris 2010.

Esimene taotlusvoor kestis eelmise aasta lõpust tänavu jaanuarini. Siis esitati 119 taotlust kogumaksumusega 638 miljonit krooni.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. December 2009, 15:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing