CV-Online: noore palgaootus on vähenenud 6000 kroonini

Anne Oja 08. detsember 2009, 12:27

Noortemessil Teeviit teist korda küsitluse korraldanud CV-Online teatel on noorte palgaootused 2008. aasta lõpuga võrreldes oluliselt vähenenud, ulatudes nüüd keskmiselt 6000 kroonini kuus.

Kui aasta tagasi oleksid kooliõpilased olnud valmis asuma tööle keskmiselt 8500-kroonise netopalga eest, siis nüüd on see langenud keskmiselt 6000 kroonile. Umbes 5% vastajatest oleks nõus töötama ka miinimumpalga eest. Kõrgeim soovitud palk, mida noored küsimustikku märkisid, oli 25000 krooni.

Erialadest, mida noored õppida soovivad, on aasta jooksul tõusnud populaarseimaks majanduserialad – ärijuhtimine, majandusarvestus, rahandus, pangandus. Eelmisel aastal oli eelistatuim arstiteadus. Värske küsitluse põhjal järgnesid 2009. aastal populaarsuselt majandusele aga pedagoogika ja noorsootöö, arstiteadus, kokanduserialad (kokk, pagar, kondiiter) ja filoloogia.

Jätkuvalt on küllaltki vähepopulaarsed tehnilised erialad ja inseneriõpe ning üllatuslikult ka sotsiaalteadused (välja arvatud psühholoogia).

10% koolinoorte tulevikuplaanidesse kuulub vaba „rännu- ja puhkeaasta“ võtmine pärast kooli lõppu ning enne ülikooli asumist.

CV-Online'i küsitlusele vastas 188 noort, kellest 68% oli gümnasistid või ametikoolide õpilased ning 15% põhikoolide õpilased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2009, 12:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing