Toobal: võla taga pole võimetus kulusid kokku hoida

Kadrin Karner 10. detsember 2009, 18:55

Keskerakonna võlg on erakonna peasekretäri Priit Toobali sõnul kokku kümme miljonit krooni, kuid võlgu jäämise taga ei ole tema sõnul erakonna võimetus kulusid kokku hoida.

Toobal rääkis Äripäevale, et erakond tegeleb aktiivselt reklaamifirma Idea AD-le 2 miljoni kroonise võla tasumiseks võimaluste leidmisega. Kuidas võlad tasutakse? „Ega meil väga palju võimalusi ei ole - riigipoolne toetus pluss annetused. Nendest rahadest tuleb võlad, mis on tekkinud nii valimiste kui valimiste vahelisel perioodil, ära tasuda,“ selgitas Toobal.

Kas erakonnad peaks praegusel ajal oma kulusid kokku tõmbama ja kas Keskerakonna võla tekkimise üks põhjus võis olla ka selles, et ei oldud piisavalt kokkuhoidlikud? „Kindlasti on Keskerakond kulusid kokku tõmmanud. Kõik valimiskampaaniad on maksnud vähem kui varasemad ja ka püsikulusid on erakond kokku hoidnud. Nii, et see kindlasti tõele ei vasta,“ kummutas Toobal väite.

Keskerakonna võlg on kaheksa miljonit krooni, millele lisandub 2 miljoni kroonine võlg Idea AD ees. Reklaamifirma Idea AD taotleb Harju maakohtult Keskerakonna pankrotti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. December 2009, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing