Euroopa aktsiatelt oodatakse 2010. aastal 11% tõusu

Romet Kreek 22. detsember 2009, 10:16

Euroopa aktsiastrateegid prognoosisid, et ettevõtete kasumikasv surub tuleval aastal Euroopa aktsiaturgu 11 protsenti üles, vahendab Bloomberg.

Goldman Sachs ja Bank of America, kes alahindasid selle aasta tõusu tugevust, prognoosisid tulevaks aastaks enam kui 20 protsendise hinnatõusu. 16 analüüsimajast ainult Morgan Stanley ootab aktsiaturu langust aasta lõpuks, kuna valitsuste majanduse elavdamise pakettide tagasitõmbamine käivitab väga ohtliku perioodi, mis mõjub aktsiatele negatiivselt.

Kõige optimistlikum on Bank of America strateeg Gary Baker, kes ootab aktsiaturu 26 protsendist tõusu. Ta ütles, et investorid, kes istuvad varjendites nagu tervishoiu- ja kommunaalmajanduse ettevõtete aktsiates, mille kasumikasv on vähem seotud majanduskasvuga, magavad ralli maha. Ta soovitab omada neid aktsiiad vähem, kui on võrdlusindeksis.

„Heaks aastaks on kõik paigas,“ ütles ING Investment Managementi aktsiastrateeg Patrick Moonen. „Kui valitsused vähendavad abipakette, on see märk sellest, et majanduskriis on jäänud selja taha, mis on positiivne edasisele kasumite kasvule.“

Stoxx 600 indeksi ettevõtete koondkasum peaks tuleval aastal kasvama 29 protsenti. Selleks aastaks prognoosis analüütikud kasumite 7,4 protsendist kasvu.

Suurima kasvu peaksid tegema toorainekompaniide ja finantssektori ettevõtete kasumid, millelt oodatakse vastavalt 62 ja 61 protsendist kasumikasvu. Tänavu on pankade ja toorainekompaniide aktsiate hinnad tõusnud vastavalt 45 ja 93 protsenti, lüües kõiki teisi sektoreid. Need sektorid kannatasid enim võrreldes 2007. aasta tipuga. Kõige kehvemini on tänavu esinenud kommunaalmajanduse ettevõtete aktsiad.

„Tuleva aasta kõige olulisem sündmus on hetk, millal leiab aset intressitõus,“ ütles BNP Paribas Investment Partnersi investeerimisjuht Christian Dargnat. „Kõige raskem ja volatiilsem saab olema teine kvartal, kui investorid ootavad tõusu.“ Tema eelistuseks on sektoritest tooraine, mis oli 2008. aastal suurim peksupoiss.

Võrreldes eilse Stoxx 600 indeksi 249,57 punktise sulgemisväärtusega tooks 11 protsendine tõus indeksi 277 punktile. Indeksi tipp oli 2007. aastal ja siis oli indeks väärt 400,31 punkti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. December 2009, 10:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing