Rusali IPO äratab huvi ka "suurtes kalades"

Silvia Viidik 29. detsember 2009, 10:40

Maailma suurim alumiiniumitootja Rusal, kes plaanib algava aasta jaanuaris esimesena Vene suurettevõtetest aktsiate avalikku esmaemissiooni Hongkongi börsil, võib olla väärt kuni 26,7 miljardit dollarit, kirjutab Bloomberg.

Üks 2 miljardi dollarilise emissiooni korraldajaid Bank of China International Holdings hindab Rusali väärtuseks 21,1 miljardit kuni 26,7 miljardit dollarit. Teine emissiooni korraldaja Liberum Capital hindab Vene ettevõtte väärtuseks 20 kuni 26 miljardit dollarit.

Rusal plaanib emissiooni, et tagasi maksta 17 miljardi dollariline võlg, aga emissiooni on seni Hongkongi ametivõimude poolt edasi lükatud, et saada rohkem infot ettevõtte võla struktureerimise kohta.

Eelmisel aastal 5,95 miljardilise kahjumi saanud Rusal võib Bank of China hinnangul sel aastal teenida 505 miljoni dollarilise kasumi. Põhjenduseks toob pank kerkinud alumiiniumihinnad, parema kuluefektiivsuse ja eduka võla restruktureerimise. Pank prognoosib Rusali 2010. aasta kasumiks 1,04 miljardit dollarit. Viimati teenis ettevõte kasumi aastal 2007.

Rusali omanikustaatust ihkavaid kandidaate on juba kuluaarides sahistatud päris mitu. Bloombergile teadaolev anonüümsust palunud allikas väidab, et Malaisia miljardäri Robert Kuoki ja Nathaniel Rotschildi ettevõtted kavatsevad emissioonist arvestatava tüki hammustada.

Ka Paulson & Co juht John Paulson ning Venemaa riigi omanduses olev pank Vnešeconombank võivad kuuluda investorite gruppi, kellele garanteeritakse mingi arv aktsiaid lubaduse eest neid kindlaks määratud aja vältel hoida.

„Kindlasti aitab, kui sellise kaliibriga investorid oma huvi väljendavad,“ märkis Redford Securities analüütik Kenny Tang uudisteagentuurile. „Rusali jaoks on see suurepärane, kui need investorid suudavad ka teisi veenda, et nad on ettevõttest huvitatud pikaajaliselt, mitte lühiajalise kasu eesmärgil,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2009, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing