Viljandi Metall: uus käibemaksuseadus teeb elu oluliselt tülikamaks

Katre Pilvinski 31. detsember 2009, 07:12

Käibemaksu uued regulatsioonid mõjutavad meid oluliselt, oleme valmis nii töömahu suurenemiseks kui ka uue spetsiifika tekkimiseks, ütles Viljandi Metalli tegevjuht Jaak Sulg.

„Käibemaksu uued regulatsioonid mõjutavad meid oluliselt. Kuna me tegeleme ekspordiga, siis muudab see meie elu oluliselt tülikamaks,“ märkis Sulg.

Ta lisas, et nad on valmis nii töömahu suurenemiseks kui ka uue spetsiifika tekkimiseks. "Riik on neid karastunud sellel aastal kiirete muutustega kohanema."

„Mitte miski ei üllata siin maailmas enam. Mina tunnetan, et järgmise aasta esimene pool tuleb väga karm, võib-olla isegi karmim kui see aasta. Eelmisel aastal täitsime veel varasemate perioodide lepinguid ja tellimusi, kuid hetkel pikaajalisi tellimusi ei ole,“ tõdes ettevõtja.

Tema sõnul peab praegu võitlema iga väikese töö pärast, mis turule tuleb. „Hinnavõitlus on jätkuvalt raske. Hinnasõda kestab ja esimene poolaasta on kasumlikke tulemusi raske oodata.“

„2009 lõpetame mõistusepärase tulukusega, aga ma arvan, et 2010 tulukus veel ei taastu. Hinna harjumused on kerged tulema, kuid rasked minema,“ tõdes Sulg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    31. December 2009, 07:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing