Käibemaksuseaduse muudatused on hind ELi liikmelisuse eest

Katre Pilvinski 29. detsember 2009, 06:58

2010 toob käibemaksuseadusesse palju muudatusi, kuid see on osake hinnast, et oleme Euroopa Liidu liige ja peame tegema neid muudatusi, mida liit ette kirjutab, märkis Ernst & Young Baltic ASi partner Ranno Tingas.

"Käibemaksuseaduses on jaanuarist väga palju muudatusi, kuid need tulenevad teatud Euroopa Liidu (EL) direktiividest. Nende muudatuste mõju on olulisem neile, kes ostavad või müüvad piiriüleselt teenuseid," sõnas ta.

Tingas ütles, et maksumäärade tõususid tuleb aktsiiside osas. "2010. aastast kaob võimalus tulust maha arvata parteile tehtud kingitusi ja annetusi ning ametiühingute sisseastumis- ja liikmemakse."

"Maksumuudatused on nii palju euro tulekuga on seotud, et kui riigil on valik, kas suurendada tulusid või vähendada kulusid, siis maksumuudatustega suurendatakse tulusid kulude vähendamise asemel," märkis Tingas.

"Arvan, et midagi oluliselt põhjapanevat see aastavahetus paljudele äriühingutele kaasa ei too," lisas ta.

Tema sõnul ei saa seega väita, et sel aastal oleks maksureform olnud. "Eelmine aasta see pidi tulumaksu osas tulema, kuid ka siis jäi maksureform tulemata."

"Käibemaksuseaduses on rohkem muudatusi, kuid see on osake hinnast, et oleme EL liige ja peame tegema neid muudatusi, mida EL ette kirjutab, " märkis maksukonsultant.

"FIEde jaoks on tuleval aastal kõige olulisem muudatus see, et kui varem sai FIE olla maksuameti registris, siis 1. jaanuarist 2010 peavad olema kõik FIE-d ümber registreeritud äriregistris," sõnas Tingas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. December 2009, 21:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing