Katre Pilvinski • 10. juuli 2010 kell 15:10

Orav: kulutused eurole tulevad peale lõpliku otsust

Hetkel me pole hakanud veel rahalisi väljaminekuid tegema. Finantsid paneme mängu ikkagi alles siis, kui tuleb lõplik eurootsus, märkis ASi Põltsamaa Felix juhataja Anti Orav.

"Oleme pidanud eurole üleminekut pikemat aega suhteliselt reaalseks, seetõttu meil mingit eurostressi pole. Kui vaadata meie tegevust ja tegevuse areaali, siis on see pigem positiivne," lausus Orav.

Meil on eurole ülemineku kogemus olemas meie Soome sõsarettevõttes ning sealtkaudu saame kindlust ja teadmist selle kohta, kuidas üleminekut läbi viia. Hetkel me sellega seoses suuri probleeme ei näe, rääkis ettevõtte juhataja.

"Kõige suurem muudatus puudutab ettevõtte infosüsteeme, seal on terve rida muudatusi, mida on vaja teha selleks, et süsteemid oleksid töökorras ka peale uue valuuta kasutuselevõtmist," märkis Orav.

Tema sõnul on ettevõte seoses eurole üleminekuga praegu planeerimisfaasis. "Hetkel me pole hakanud veel rahalisi väljaminekuid tegema. Finantsid paneme mängu ikkagi alles siis, kui tuleb lõplik otsus. Siis tasub selle poolega tegeleda põhjalikumalt."

 Orav tõdes, et poodides pole ta veel hakanud eurohindu pähe õppima ning läheneb sellele loominguliselt.

 

Hetkel kuum