27. august 2010 kell 5:39

"See on täiesti rumal samm"

See on täiesti rumal samm, mille eest nad pärast ka kohtus maksavad, ütles SMS Money nime all kiirlaenu andva Placet Groupi üks omanikke Sergei Astafjev kommenteerides tänases Äripäevas ilmunud kiirlaenuäri Raha24 ning Tuvastaja OÜ poolt kasutusele võetud skeemi.

“Ja lisaks hakkavad pärast neile probleeme tooma võlgnikud,” lausus Astafjev. “Meie firma ei soovi, et narkomaanid, petturid ja kriminaalinimesed hakkaksid jälle raha saama. See on suur probleem. Minu arvates peab isiku tuvastamine reaalselt toimuma, mitte formaalselt,” ütleb Astafjev.

Tänane Äripäev kirjutas Raha24 ja Tuvastaja OÜ poolt loodud skeemist, mis võimaldab minna mööda rahapesuvastasesse seadusesse inimeste kaitseks kirjutatud kliendiga esmakohtumise nõudest. Kasutatud skeemi suhtes on järelevalvemenetluse algatanud kriminaalpolitsei rahapesubüroo.

Teised Raha24 konkurendid jäid diplomaatiliseks ja ei soovinud anda Raha24 tegevusele hinnangud. Klientide tuvastamise korra üle rahapesu andmebürooga kohtus vaielnud Monetti juhatuse liige Helen Veski ütles, et nemad annavad laene vaid silmast silma kohtumise teel tuvastatud klientidele. “Kui seadus võimaldab tulevikus ka ilma silmast silma kohtumata laene välja anda, siis me kaalume seda,” lisas ta.

SMS Laenu juht ja üks omanikke Aaro Sosaar märkis esmalt, et konkurendi tegevusi ta kommenteerida ei soovi, kuid lisab siis: “Meie sellist “süsteemi” kasutusele võtta ei plaani. “Tunne oma klienti”-nõuet rakendame ka teistes riikides, kuhu laieneme.”

Autor: Kadri Bank, Aivar Hundimägi

Hetkel kuum