Birjo Must • 2. november 2010 kell 7:17

Haapsalu ja Rakvere linn endale maamaksu kaotamist lubada ei saa

Maamaksu kaotamine uute elanike ligi meelitamise eesmärgil saab olla kõneaineks vaid nendel linnadel ja valdadel, kes ei saa riigilt toetust, kommenteeris Haapsalu linnapea Urmas Sukles Harku valla plaani kaotada eraisikutele maamaks.

“Praegu on nii, et kui linn või vald saab rohkem tulumaksu, siis järgmisel aastal vähendatakse riigipoolset tasandusfondi toetust,” rääkis Sulkes.

Haapsalus on iga kroon, mille saame lisaks üksikisiku tulumaksule ja riigi tasandusfondi toetusele, väga arvel, lisas Sukles.

“Omavalitsustel on hetkel raske aeg ja seetõttu ei löö Haapsalu kindlasti olulisele tuluallikale käega,” kinnitas Sukles. 

“Minus tekitas see tänane uudis ausalt öeldes veidike hämmingut, sest maamaks ja tulumaksu laekumine ei ole nii öelda võrdelised suurused,” rääkis Sukles. “See võib olla aktuaalne teema umbes 5-6 aasta pärast, mil rikkad tulevad Harku valda elama, kuid tänases situatsioonis, kus omavalitsuste tulubaas on niivõrd õhukeseks tõmmatud, ei näe meie küll sellist võimalust.”

Hetkel ei näe ma selles algatuses muud tulu, kui Harku valla promomist, lisas Sukles.

Rakvere linnapea Andres Jaadla kinnitas samuti, et Rakveres ei ole maamaksu kaotamise idee kindlasti päevakorral. Jaadla arvates on see teema Tallinna linna ümbruse omavalitsustel, maakonnakeskustel ja väiksematel valdadel väga erinevalt käsitletav.

Hetkel kuum