Kadri Paas • 21. november 2010 kell 21:00

Audiitorkogu loobub esindajast komisjonis

Riigiprokuratuur, õiguskantsler ja riigikontroll leidsid viisaka vabanduse kontrollkomisjoni tööst äraütlemiseks juba varem.

Esmaspäeval otsustas riigikogu põhiseaduskomisjon, et kontrollkomisjon koosneks riigikogus esindatud parteilastest, kes ise parlamenditoolil ei istu. Samuti hakkab komisjonis järelevalvet tegema vabariigi valimiskomisjoni liige ja audiitorkogu esindaja.

"Tahaksime, et see komisjon oleks tõsiselt võetav ja tõsiselt võetavad saavad olla vaid need poliitilised erakonnad, kes on esindatud riigikogus," kommenteeris otsust põhiseaduskomisjoni reformierakondlasest esimees Väino Linde selle nädala alguses.

Sel nädalal saatis aga audiitorkogu president Toomas Vapper parlamenti kirja, kus teatas kogu juhatuse otsusest loobuda enda esindaja kontrollkomisjoni saatmisest.

Nimelt ei pea audiitorkogu komisjoni, kuhu kuuluvad riigikokku mittevalitud poliitikud ja üks riigikogu valimiskomisjoni esindaja, piisavalt pädevaks ja sõltumatuks, et enda eksperti sinna läkitada. Samuti leiab audiitorkogu, et komisjoni sellise koosseisu puhul ei saa rääkida piisavatest teadmistest, et parteide rahalisi tehinguid kontrollida.

Hetkel kuum