Alyona Stadnik • 3. jaanuar 2011 kell 13:22

Pangajuhid: kõik sujus tänu ettevalmistusele

Täna eurole üleminekust kokkuvõtte teinud pangajuhid tõdesid, et ülemineku tehniline pool sujus hästi ja ettevalmistatud riskistsenaariumidest ei realiseerunud õnneks ükski.

Pangajuhid kinnitasid, et kõik pankade funktsioonid toimivad, eurole üleminek on üllatavalt sujuvalt läinud, ning tänasid üksteist koostöö eest.

Nordea Panga juhi Vahur Krafti sõnum oli see, et oleme lõpuks Euroopa Liidu täiuslik liige kõikide kohustuste ja õigustega. "Euroga liitumine oli viimane etapp selles protsessis,“ lausus Kraft.

Krafti sõnul aitas sujuvale üleminkule kaasa kindlasti see, et tehti põhjalikke ettevalmistusi, koolitati, ja teine pool on kindlasti see, et inimesed olid informeeritud.

"Arvan, et hea oli ka see, et otsustasime, et pangakontorid on nädalavahetusel lahti,“ märkis Kraft.

Swedbanki juhi Priit Perensi sõnul tehti enne eurole üleminekut seitse testi ja tänu sellele ka kõik sujus. "Koostöö sujus mitte ainult majasiseselt, vaid ka omavaheline koostöö teistega. Ükski hetk me ei mõelnud selle peale, et tahaks kellelegi ära panna või kellegist parem olla,“ kommenteeris Perens.

SEB juht Riho Unt oli rõõmus selle üle, et inimesed võtsid kuulda panga sõnumit, et ei ole vaja panku esimestel päevadel proovile panna, ja uue aasta esimestel päevadel käidi pangas vähe. „Võib-olla inimesed võtsid rahulikult, said aru, et raha vahetamisega ei ole kiiret,“ lausus Unt.

Undi sõnul oli peamine mure see, et sularahaautomaadid töötaksid.

Sampo panga juht Aivar Rehe sõnul jälgis ta aastavahetusel pidevalt, kuidas täidetakse automaate. „Sampo ja Nordea võrk töötas ainsana pea katkestusteta,“ kinnitas Rehe.

Rehe tänas G4Si, et suurte pankade kõrval leidsid nad aega ka nende sularahaautomaatide täitmiseks.

„Kui tihti räägitakse sellest, kui palju raha kulus eurole üleminekuks, siis mina tooks välja neid inimesi, kes selle töö ära tegi ja aitasid seda üleminekut teoks teha, suur tänu neile,“ lausus Rehe.

Hetkel kuum