Väinu Rozental • 16. jaanuar 2011 kell 15:23

Blok, Toots, Treial – Rahvaliidu esikolmik valimistel

Rahvaliidu volikogu kinnitas täna erakonna platvormi riigikogu valimisteks ning oma valimisnimekirja. Üleriigilist valimisnimekirja juhib Rahvaliidu esimees Andrus Blok, talle järgnevad peaministrikandidaat Jaan Toots ning erakonna aseesimehed Mai Treial, Riina Kull ja Viljar Jaamu.

Rahvaliidu valimisplatvorm lähtub peasõnumist ”Eestimaist leiba ja tööd!” ning seab tähelepanu keskmesse inimese. Rahvaliit on veendunud, et poliitilise tahte olemasolu korral on aruka juhtimisega võimalik anda kõigile meie inimestele tööd ja leiba siinsamas, oma kodumaal, edastas erakond oma pressiteates.

Eesti riigi ja rahva kestmajäämise võtmeküsimuseks peab Rahvaliit maaelu püsimist. Maaelu päästmisel peab erakond vajalikuks seada keskmesse kodumaise ettevõtluse areng, et suudaksime katta oma rahva toidulaua, kaotada regionaalsest eripärast tingitud sotsiaalse ebavõrdsuse ning teha haridus kõigile kättesaadavaks.

„Riik peab soodustama maaettevõtlust, sealhulgas tootmise ja teeninduse edendamist maal. Väikeettevõtlus on enamiku Eesti valdade ja väikelinnade eluküsimus ning seda ei tohi „euronormide“ rakendamisega kahjustada,“ ütles Andrus Blok. „Peame hoidma maad – oma põlisvara – ning jääma ise selle peremeesteks,“ lisas ta.

Hetkel kuum